В Австрії дізналися, як Порошенко отримав мільйонні кредити від імені офшорних компаній (розслідування)

"Raiffeisen Zentralbank" видавав підприємствам Президента України Петра Порошенка мільйонні кредити, при цьому поручителями були тільки офшорні фірми. Про це передає МИР з посиланням на австрійський тижневик Falter. 

В ході журналістського розслідування було встановлено, що "Raiffeisen Zentralbank" (Австрія) від імені офшорної компанії "Linquist Services Limited", зареєстрованій на Британських Віргінських Островах, надавав кредити підприємствам, які належать Президенту України. На думку глави відділу по боротьбі з економічними злочинами в Федеральному управлінні кримінальної поліції Австрії Рудольфа Унтеркефлера, дані кредитні угоди офшорних фірм сприяють відмиванню коштів. 

Він пояснив, що з економічної точки зору ці угоди не мають ніякого сенсу. За даними ЗМІ, "Linquist Services Limited" відкрила ряд рахунків у банку "Raiffeisen Zentralbank". В ході дослідження документів юридичної компанії "Mossack Fonseca" журналісти виявили схему, за якою протягом близько десяти років через віргінський офшор в Європу, зокрема в Україні, відправляли мільйони. У виданні підкреслили, що австрійський банк від імені "Linquist Services Limited" та інших офшорних компаній видавав кредити різним підприємствам, серед яких були і фірми Петра Порошенка "Roshen" і "Укрпромінвест". 

Так, у 2010 році кондитерська компанії "Roshen" отримала кредит на суму близько $ 115 мільйонів. "Чому підприємства українського Президента не захотіли отримувати кредити безпосередньо, а тільки в обхід через" Raiffeisen "?", – Австрійські журналісти підкреслюють, що такі махінації проводяться тільки для того, щоб приховати справжнє походження коштів. Читайте також:  Сума "офшорних" грошей українців в два рази вища за річний ВВП держави