26 вересня помер відомий український кінорежисер Олександр Коваль. Йому було 73 роки. Про це на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook повідомив український кінокритик Сергій Тримбач. Причиною смерті стали хвороби, з якими режисер боровся протягом останніх років.  

Все своє життя Олександр Коваль пропрацював на "Укркінохроніці" – оператором, режисером і навіть директором кіностудії (1997-2003). Він зняв понад 80 фільмів, серед яких "“Шлях до тунелю“, “Меланчине весілля“, “Відкрий себе“, “Ой, горе, це ж гості до мене“, “Притулок“, “Дім. Рідна земля“, “Незаконні діти Антона Веберна“, “Заповіт Йосипа Сліпого“, “Терновий вінок“, “Гряди по мні“, “Неофіти“, “А ще не сьома печатка“, “Гамлет“ з хепі-ендом“, “Голос моєї душі". 

Популярне: Масові перевірки та шалені штрафи: як каратимуть українців вже з жовтня

Він був удостоєний великої кількості фестивальних призів – міжнародних і національних, Національної премії імені Тараса Шевченка, Державної премії імені Олександра Довженка. Крім того, Олександр Коваль був членом-кореспондентом Національної академії мистецтв, де очолював відділ екранних мистецтв. Багато років очолював кафедру кінорежисури в Інституті екранних мистецтв Національного університету театру, кіно і телебачення імені Карпенка-Карого.