На Полтавщині Чутівський – вже шостий район, де з початку року фіксують захворювання тварин на африканську чуму, передає Корупція.Інфо

Як повідомив на щотижневій нараді в ОДА Віктор Стеблянко, керівник облуправління цивільного захисту населення, через небезпечне захворювання карантин вже встановили п’ять районів – Шишацький, Карлівський, Великобагачанський, Котелевський та Кобеляцький.

В останньому районі ситуація ускладнена тим, що АЧС зафіксовано у дикому середовищі. А контролювати його поширення серед популяції диких тварин дуже складно.

Вчора увечері лабораторні дослідження підтвердили захворювання і в Чутовому. Зараз там впроваджують карантинні заходи.

В. Стеблянко, звертаючись до ЗМІ та голів РДА, наголосив на важливості посилення серед населення інформаційно-роз’яснювальної роботи: "Коли господар не в змозі забезпечити необхідні умови для тварин, то не повинен займатись їх вирощуванням. За інших умов, він наражає на небезпеку не тільки себе і своє господарство, а, за великим рахунком, і економіку області".

Як відомо, АЧС – хвороба небезпечна, у першу чергу тим, що на противагу немає щеплень і ефективних ліків. Убезпечити тварин домашнього сектору можна тільки дотримуючись технології їх утримання. Насамперед, використовуючи закритий тип утримання тварин та корми із безпечних районів.