Письменник-фантаст Сергій Іванов, який працював під псевдонімом Гарм Відар, помер від коронавірусної інфекції ще 25 листопада, але стало про це відомо тільки зараз, повідомляє РБК-Україна.

Він випустив чимало фантастичних повістей, серед яких “Три кола ненависті” і “Як би сказав мій тато”. З 1992 року Іванов почав працювати з відеоіграми, і в підсумку потрапив в компанію GSC Game World. Про це повідомляє Geek.Informator.

У підсумку саме він написав сценарій до S.T.A.L.K.E.R: Oblivion Lost, яка пізніше стала “Тінню Чорнобиля”. Письменник працював з компанією з 2002 по 2004 роки.

Наскільки відомо, в фінальну версію S.T.A.L.K.E.R. вже з підзаголовком «Тінь Чорнобиля» увійшло лише трохи ідей Іванова. Сам він ніколи не був частиною штату GSC Game World, але перші пару років брав активну участь в розробці шутера.

У 2014 році керівник 4A Games Андрій Прохоров, який до 2006 року очолював команду «Сталкера», відзначав, що Іванов «хороший дядько і професійний літератор».

«Брав участь в масових і нескінченних обговореннях сценарію … Хлопці були молоді, весь час хотілося чогось нового і … ніяк не могли на щось зупинитися, але волею-неволею все поверталося до вже написаним сценарієм …».

З 2012 року письменник вийшов на роботу в київський Інститут кібернетики імені В. М. Глушкова, де і працював до останнього моменту. Зараз в закладі встановлено тимчасовий пам’ятник Сергію Іванову.