Сполучені Штати єдині можуть стримати плани Росії щодо нового повномасштабного наступу на Україну. Для підтримки нашої країни навіть було укладено домовленість з Пентагоном.

Це свідчить про початок дуже серйозної допомоги. Таку думку висловив в ефірі одного з українських телеканалів глава виконавчого комітету Національної ради реформ Міхеїл Саакашвілі

“Вперше Пентагон має, якщо говорити про військові аспекти, план дій у разі російської агресії”, — підкреслив він.

За словами експрезидента Грузії, США сильно посилили присутність у Чорному морі. Вперше постійно американські літаки F-22 патрулюють на Чорному морі. Американці та британці ввели постійну присутність свого флоту.

До того ж Велика Британія передала нам доволі сучасні 2 бойові кораблі, а США передають зараз атакувальний бойовий катер, озброєний ракетами.

Я не очікую, що США будуть так активно зараз доєднуватися до нормандського формату, адже інша сторона цього не хоче. Втім головне, щоб вони знали, що Україна виконує всі міжнародні норми, що вона на правильному боці. Я думаю, що Байден саме про це й сказав,
– зауважив Саакашвілі.

Він сподівається, що у вирішальний момент Україна зможемо отримати ту допомогу, яка буде стримувати подальшу агресію. Адже загроза нової повномасштабної залишається й досі.

Зазначимо, Сполучені Штати Америки будуть продовжувати закликати Росію припинити незаконну окупацію українського Криму і прагнуть зміцнити зв’язки з Україною.

Про це заявив в Пентагоні міністр оборони Ллойд Остін на зустрічі з президентом України Володимиром Зеленським та міністром оборони Андрієм Тараном.

“Наша підтримка суверенітету, територіальної цілісності та євроатлантичних устремлінь України непохитна. Ми знову закликаємо Росію припинити окупацію Криму і припинити підтримку конфлікту на сході України, і ми продовжимо стояти з вами перед лицем цієї російської агресії”, – сказав Остін.

В рамках зміцнення стратегічного оборонного партнерства Остін і Таран підписали рамкову угоду, покликану зміцнити співпрацю між двома країнами.

“Документ просуває загальні пріоритети, забезпечуючи, щоб наше двостороннє співробітництво в області безпеки продовжувало допомагати Україні протистояти російській агресії”, – сказав Остін.

В угоді також розглядаються реформи оборонної промисловості в підтримку прагнення України до членства в НАТО і поглиблення співпраці в таких сферах, як безпека на Чорному морі, кіберзахист і обмін розвідданими.

Зазначимо, Головною подією візиту Зеленського в США стала зустріч із президентом Джо Байденом. Перемовини політиків у Вашингтоні тривали кілька годин. За словами українського лідера, говорили про “Північний потік-2”, співпрацю у Чорноморському регіоні, вступ України в НАТО. Донбас й Крим, а також про реформи.

Зеленський зауважив, що зустріч пройшла у непостійно-сонячній атмосфері. Байден ж сказав, що в України та США – спільні цінності.

Після зустрічі Офіс Президента опублікував спільну заяву щодо стратегічного партнерства США та України.

Країни посилять співпрацю щодо чорноморської безпеки, кібербезпеки, обміні розвідувальною інформацією, протидії російській агресії, у сфері озброєнь, у зменшенні ризику та загроз;
Штати підтримують право України обирати свій власний зовнішньополітичний курс. Зокрема прагнення вступити до НАТО;
Україна буде розбудовувати антикорупційну інфраструктуру та реформувати судову систему;
Київ боротиметься з расизмом, ксенофобією, антисемітизмом та дискримінацією ЛГБТ;
сторони працюватимуть для посилення іноземних інвестицій в Україну;
країни мають намір посилити співпрацю щодо кліматичних цілей;
у межах співпраці з МВФ Україна планує реформувати державні підприємства;
Вашингтон надасть Києву 12,8 мільйона доларів допомоги для боротьби з COVID-19.