великдень

Комендантський час скасувало самопроголошене керівництво так званої ДНР, щоб дозволити окупованим мирянам посвятити паски в церкві. Крім того, пообіцяли, що храми будуть відкриті протягом ночі на 12 квітня, щоб віруючі мали змогу взяти участь у святковому пасхальному богослужінні.

Новину повідомляє «Преса України», передає Корупція.інфо

Про відміну комендантського часу в ніч 11-12 квітня повідомляє Донецьке агентство новин з посилання на адміністрацію самопроголошеного глави так званої ДНР. Пізніше це підтвердив прес-секретар Донецької єпархії УПЦ Московського Патріархату Георгій Гуляєв.

«У святу ніч всі храми будуть відкриті за винятком тих, які зруйновані, в яких неможливо здійснювати богослужіння з об'єктивних причин. Але таких храмів небагато», – сказав Гуляєв. Він також зазначив, що настоятелям храмів дозволено перенести нічну службу на ранок 13 квітня, якщо в церкві немає світла чи є якась загроза життю мирян, коли вони перебуватимуть у храмі, наприклад, в результаті бойового зіткнення.

Прес-секретар наголосив, що поділу вірян за політичними переконаннями у церкві немає.

«Ми приймаємо всіх тих, хто вірує в Господа нашого Ісуса Христа і належить до православної церкви. Тому у нас і в Маріуполі і у Святогорську, і в Донецьку, і в Харцизьку, і в Іловайську, і в Красноармійську буде та ж сама служба, яка буде відбуватися і в Єрусалимі. У цьому сенсі ми – така ось церковна, духовна, православна єдність», – сказав Гуляєв.