Кабінет міністрів дав дозвіл українцям, які живуть у будинках із вертикальною розводкою тепла (таких 90%), встановлювати терморегулятори і розподільники. Це дозволить замінити квартирний лічильник.

При цьому є кілька умов: щоб змінити методику розрахунку сум у платіжках, такі прилади повинні стояти в кожній другій квартирі. Тобто якщо в конкретному будинку тільки 30% мешканців погодяться "скинутися" на нововведення, навіть після установки платити менше вони не стануть. Доведеться або домовлятися з сусідами, або платити за діючими правилами.

Популярне: Масові перевірки та шалені штрафи: як каратимуть українців вже з жовтня

ЩО ДОЗВОЛИЛИ:

  • встановлювати розподільники на батарею (вони покажуть обсяг споживання тепла)
  • встановлювати регулятори на батареї (вони дозволяють зменшити подачу в квартиру, відповідно, менше витрачати).

ЗА ЯКИХ УМОВ ВАРТО СКОРИСТАТИСЯ:

  • 50% квартир встановили розподільники і регулятори
  • в будинку встановлений індивідуальний тепловий пункт, який реагує на погодні умови (ІТП), провели балансування, яка дозволяє рівномірно розподіляти тепло по квартирах
  • енергоаудитор провів розрахунки і прийшов до висновку, що розподільник і регулятори окупляться.

За новими правилами, жителі відносно старих будинків зможуть встановлювати на свої батареї регулятори і розподільники, контролювати подачу тепла і враховувати його окремо. Таке нововведення відповідає європейській практиці. При цьому експерти сходяться на думці – це всього лише вершина "айсберга", просто так встановити на своїх батареях розподільник і регулятор не можна. Більше того, якщо так зробить більшість квартир без допомоги енергоаудитора й інженера, опалення може зовсім зникнути (припинитися циркуляція по стояку).

В середньому на обладнання регуляторами і розподільниками двокімнатної квартири знадобиться близько 5 тис. грн.