28 листопада винищувачі Су-27 були перехоплені в небі над Балтійським морем.

Перехоплення здійснено військово-повітряними силами Бельгії.

Пілоти не надали раніше плани польотів, повідомляється в Twitter Міністерства оборони країни Бельгії.

У відомстві зазначили, з метою забезпечення недоторканності повітряного простору НАТО і була зумовлена ​​така необхідність перехоплення російських винищувачів.

Відомо, що в перехоплені брали участь винищувачі F-16 бельгійських ВПС.  

Популярне: Від 200 гривень і вище: Вже з 1 грудня на українців чекає нове подорожчання

Російські літаки перебували в міжнародному повітряному просторі і слідували з материкової частини РФ в Калінінград.

Відомо також, що на початку листопада 2018 року, командування шостого флоту ВМС США звинуватило пілотів російського винищувача Су-27 в небезпечному маневрі біля американського літака.

Нагадаємо, про очевидні агресивні наміри очільника Кремля Володимира Путіна приєднати ще частину української території заявив Петро Порошенко.

Президент України дав інтерв’ю німецькій газеті Bild:

“Наш флот дотримується міжнародного права. У нас є всі докази на столі, всі бачать, що це російські солдати напали на наш флот. Ми повинні були реагувати після цього акту агресії, і тому я ухвалив військовий стан в деяких регіонах, тому що ми повинні захищати нашу країну. Це як у 2014 році: Путін хоче приєднати ще одну частину України, він поводиться так само, як і тоді”, – сказав Порошенко.

Порошенко також висловив думку, що очільник Кремля бачить себе імператором, а Україну – колонією, і додав: з тих пір, як Путін прийшов до влади, “Україна вже не є колонією”:

“Він ненавидить думку про те, що Україна хоче стати частиною ЄС та частиною НАТО. Отже, існує така оновлена ​​російська агресія, де ми маємо ознаки того, що Путін також міг би спланувати новий наземний напад. Ці супутникові зображення були передані всім нашим партнерам”, – додав Порошенко.

Петро Порошенко в інтерв’ю також зазначив, що Україна попросила країни НАТО направити судна у Чорне море для забезпечення глобальної безпеки.