Сьогодні, 2 жовтня, від пневмонії в Тернопільській області помер лікар Іван Венжіновіч. Тест на коронавірус, які робили доктору, виявився негативним.

 

Про це пише Почаївська районна клінічна лікарня на своїй сторінці в Facebook. А про подробиці перебігу хвороби повідомляє Тернопільське інтернет-видання “20 хвилин”.

У понеділок, 28 вересня, Венжіновіч потрапив до лікарні з двобічною пневмонією. Але ПРЛ-тест на коронавірус виявився негативним.

Почаевская районная клиника сообщает о смерти врача. Скриншот: facebook.com/permalink

На плакати і білборди, присвячені боротьбі з коронавірусів лікар потрапив після того, як дав інтерв’ю Associated Press. Журналісти робили репортаж про лікування COVID-19 в українських лікарнях, в тому числі і в тій, де працював Іван Венжіновіч. Саме тоді вони зробили його фотографію, яка швидко стала популярною і перетворилася на символ боротьби з вірусом.

Іван Венжіновіч помер на 51 році життя. У лікарні, в якій в останні дні життя він виявився пацієнтом, Іван пропрацював 25 років. Всі, хто його знав і працював з ним поруч відгукуються про доктора як про самовіддану борця за чужі життя.

Адміністрація та колектив лікарні, в якій він працював, висловлює в своєму повідомленні співчуття його рідним і колегам.

“Нехай добра світла пам’ять назавжди залишиться в серцях кожного, кого він знав, лікував, любив і поважав.”, – говориться в повідомленні.

Сестра лікаря у своєму Фейсбук відзначила величезну кількість людей, яких вдалось врятувати її братові.

Рідний братику мій, мій Іванку, не вберіг Ти себе, відійшов у ті далекі світи, звідки нема вороття. Там нема болю, нема смутку, там тільки блаженний спокій. А скільки людей Ти врятував… Ти був лікарем від Бога… Той злий, мерзенний вірус затиснув Тебе у жорстокі обійми і забрав від нас навіки… Гірко плаче наш старенький батько, ридає у невимовному горі кохана дружина Іринка, залишилися без люблячого батька син Бориско та донечка Віруся, в глибокій скорботі вся наша велика родина в Україні, близькому та далекому зарубіжжі. Тисячі вдячних пацієнтів пам’ятатимуть його високий професіоналізм… Вічна печаль… Вічна пам’ять…

Вдячні пацієнти та колеги не можуть повірити втраті.

” Дуже шкода, що йдуть від нас хороші люди…Про Івана Федоровича можна багато розповідати хорошого… Це була людина з щирою і доброю душею, і великим серцем, який умів вислухати, допомогти і підтримати.. Знавець своєї лікарської справи … Царство йому небесне!!!”, – пише Людмила Заришнюк.