Державна фіскальна служба України (ДФС) почала перевіряти підприємців, які на особисті рахунки отримують платежі за свої товари і послуги. Фактично таким чином вони приховують свій реальний оборот. Перших порушників уже оштрафували.

Органи ДФС і банківські установи тісно співпрацюють в порядку обміну інформацією про банківські рахунки фізичних осіб.

Популярне: “Я – готовий”: Вакарчук зробив гучну заяву про президентство

Так, фахівцями управління податків і зборів з фізичних осіб ГУ ДФС Харківської області отримано податкову інформацію про самозайняту особу, яка здійснювала господарську діяльність у 2017 році у сфері торгівлі. В установах банку жінкою-підприємцем було відкрито розрахункові рахунки, як на самозайняту особу, так і карткові на фізичну особу.

Повідомляється, що під час здійснення господарської діяльності вона отримувала кошти за реалізований товар на карткові рахунки, відкриті як на фізичну особу. Суми яких, зі свого боку, не декларувала, податки з них не платила.

Під час проведення документальної перевірки було встановлено отримання доходу від здійснення господарської діяльності по 2017 року в сумі понад 9,2 млн грн, які надійшли на карткові рахунки фізичної особи.

За результатами прийняття контрольно-перевіркових заходів зазначеній особі донараховано податків та зборів понад 2,7 млн ​​грн.