У Львові не стало знаменитого диктора і телеведучого Романа Лемехи, який за весь час своєї кар'єри вже встиг стати легендою українського телебачення. Його знав кожен. Сумну новину повідомив журналіст Михайло Маслій на своїй сторінці в Facebook.

"2 лютого 2019 року, на 78-му році життя перестало битися серце легенди українського телебачення, культового диктора, надзвичайно талановитого і добродушного людини, патріота рідної землі Романа Лемеха. Для багатьох українців його голос залишився еталонним голосом їх юності, любові, щоденних радощів. Його не тільки любили і поважали, але й вважали рідною людиною. Він пройшов своїм шляхом, який не завжди був усипаний пелюстками, на жаль, було чимало шипів. І по-живому його різали не раз.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

Тепер можемо визнати, що його істинний шлях – шлях справжнього українця: пройти через славу, загальне обожнювання і віддати все, що ти можеш, свого народу, нічого не взявши натомість. Так, він гордий і щасливий, адже жив чесно і світло. Кожен день своєї роботи він не вважав своєю заслугою, а своїм великим щастям", – написав Михайло Маслій.

Лемеші вів програму “Концерт вітань» на Львівському телебаченні, залишаючись незмінним ведучим протягом 23 років (1977-2000 рр..). В 1991 році отримав звання заслуженого артиста України. Зі шкільних років дружив зі знаменитим актором театру і кіно Богданом Ступкою. На телебаченні Роман Лемеха пропрацював майже 50 років.