Головні новини України
Подобається

У Софії Київській проходить інтронізація предстоятеля ПЦУ Епіфанія

03/02/2019     Автор: Яна Романська
У Софії Київській проходить інтронізація предстоятеля ПЦУ Епіфанія

У Софії Київській проходить літургія та інтронізація предстоятеля Православної Церкви України митрополита Епіфанія.  Про це повідомляє Українська правда.

Участь в інтронізації беруть представники духовенства – Константинопольського патріархату, помісних церков, а також представники української влади, зокрема президент України Петро Порошенко з дружиною, і віряни. 

Також на інтронізації присутні політики Юлія Тимошенко та Андрій Садовий. 

На Софійській площі чергує поліція, частину її поблизу Софійського собору відокремлено металевою загорожею.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

Церемонія інтронізації Епіфанія проходить у його день народження – 3 лютого йому виповнюється 40 років. 

У своєму привітанні митрополиту президент Петро Порошенко зазначив, що для Епіфанія "створення незалежної церкви та отримання Томосу – лише початок на довгому шляху об’єднання та служіння, однак він, без сумніву, пройде цей шлях достойно".

Наприкінці богослужіння за своєю інтронізації митрополит Єпіфаній провів обряд причастя. Першими до чаші підійшли президент Петро Порошенко і його дружина Марина.

Таїнство в прямому ефірі транслювало "Радіо Свобода". Його коментатори заявили, що причастя проходить без попередньої сповіді, як це прийнято в слов'янських православних церквах.

Стверджується, що масове причастя без сповіді прийнято в деяких церквах грецького обряду. У той же час в Україні, Білорусії та Росії покаяння в гріхах в рамках сповіді вважається обов'язковим дією напередодні причастя.

Цілком можливо, що подружжя Порошенко сповідалася напередодні ввечері. Однак в рамках ранкової інтронізації Єпіфанія нікого не сповідували.