Як заявляє республіканець Майк Галлахер, що Байден повинен підтримувати Україну та стримувати російську агресію.

“Ваша адміністрація не може ігнорувати постійну загрозу Росії міжнародному праву та територіальному суверенітету України.

У вересні ваша адміністрація виділила 60 мільйонів доларів на військову допомогу Україні через «значне збільшення російської військової активності вздовж її кордону». Відтоді очевидна військова активність Росії продовжувала посилюватися. Тому вкрай важливо, щоб США виконали свої зобов’язання перед ключовим партнером, збільшивши смертельну допомогу Україні, щоб стримати та відбити поновлене вторгнення Росії. Крім того, ми закликаємо вас негайно розглянути відповідну військову присутність і позицію США в регіоні та розпочати відповідну діяльність по обміну розвідувальною інформацією між США та Україною, щоб запобігти подальшій ескалації ситуації.

Дякую за увагу до цього надзвичайно важливого питання”, – йдеться в його повідомленні до президента.

Щобільше навіть зараз можна спостерігати, як відносини між країнами відчутно покращилися.

Так сьогодні, держсекретар США Ентоні Блінкен має зустрітися з міністром закордонних справ України Дмитром Кулебою у Вашингтоні з метою продемонструвати підтримку України адміністрацією Джо Байдена перед російською агресією, а також підштовхнути Київ до проведення підтримуваних Заходом реформ.

Переговори Блінкена з міністром закордонних справ України Дмитром Кулебою та іншими високопосадовцями є продовженням домовленості, досягнутої між президентом Джо Байденом та президентом України Володимиром Зеленським у вересні про відновлення роботи Комісії зі стратегічного партнерства США та України.

Представник Держдепартаменту США Нед Прайс сказав, що для Сполучених Штатів та України це важливий механізм, який «дозволяє спілкуватися та співпрацювати за спільними пріоритетами з широкого кола питань». Прайс зазначив, що зустріч 10 листопада та інші контакти є «важливою можливістю підтвердити нашу прихильність і підтримку незалежності України, її суверенітету і територіальної цілісності, у тому числі перед російською агресією, що триває».

Вашингтон надав дипломатичну та політичну підтримку та зброю Україні. Водночас Сполучені Штати наполягають на тому, щоб Київ наголосив на важливості зусиль з боротьби із корупцією та проведення реформ.

Під час одноденного засідання комісії делегації на високому рівні працюватимуть за трьома напрямами стратегічного партнерства: безпека та протидія російській агресії, демократія та верховенство закону, а також економічні перетворення, сказав раніше Кулеба.

Крім того, за словами Прайса, дії Москви обговорювалися в ході особистих консультацій, проведених президентом Джо Байденом і держсекретарем Блінкеном з українським президентом Володимиром Зеленським минулого тижня в Глазго, а також під час візиту директора ЦРУ Вільяма Бернса в Москву.

“Як ми вже ясно заявляли в минулому, які б то не було агресивні або дії, що ведуть до загострення ситуації, викликають у Сполучених Штатів велику заклопотаність, і тому ми продовжимо підтримувати деескалацію ситуації в регіоні і дипломатичне вирішення конфлікту на сході України. Президент Байден і держсекретар Блінкен ясно дали зрозуміти це президенту Зеленському під час їх зустрічі в кулуарах 26-ї кліматичної конференції ООН”, – заявив він.

За словами Неда Прайса, і президент, і держсекретар у розмові із Зеленським запевнили його в “непохитності нашої підтримки суверенітету і територіальної цілісності України”.

“Ми підтримуємо Україну, ми підтримуємо Київ і засуджуємо російську агресію проти України в усіх формах. У нас буде можливість зробити це знову особисто завтра в ході цього стратегічного діалогу”, – додав Нед Прайс.