Проросійські телеканали в Україні не мають нічого спільного із свободою слова, оскільки вони поширюють наративи країни-агресора.

Про це в інтерв’ю Укрінформу, за результатами візиту до Варшави, сказав секретар РНБО Олексій Данілов.

«Справді має бути межа (між свободою слова і національною безпекою – ред.). Але тут має бути певний арбітр. Треба розуміти, що діяльність деяких телеканалів не має жодного стосунку до свободи слова. У них інші замовлення, вони працюють не як засоби масової інформації, а як засоби масового знищення, які озвучують наративи країни-агресора й поширюють інформацію, яку отримують з Російської Федерації», – зазначив Данілов, підкресливши, що для України це абсолютно неприпустима річ.

Він заявив, що Україна не допустить жодного втручання у власні справи ззовні.

«Треба розуміти, що сьогодні відбувається не лише гаряча війна на території Донецької та Луганської областей, яку розгорнула Російська Федерація, а також інформаційна, яка не менш небезпечна для будь-якої країни. Поширення російських наративів по всьому світу – це ще один виклик для багатьох країн», – сказав секретар РНБО.

Данілов наголосив, що до загострення ситуації на сході України має пряме відношення Росія, яка таким чином реагує на кроки української влади.

«Загострення ситуації на сході України є прямим підтвердженням того, що Російська Федерація має пряме відношення до цих подій, що це її війська, якими вона керує і які вона направляє на території Донецької та Луганської областей», – додав Данілов.

Секретар РНБО такаож додав, що українські військові зможуть дати гідну відповідь Росії.

«А що стосується їхніх планів щодо протидії нашим активним діям, то подивимося. Ми розробляємо різні сценарії, й на будь-які дії Росії в нас буде гідна відповідь. І не лише Президента, РНБО, а всього українського народу», – зазначив він.

Окрім того Данілов відзначив, що влада готова до опротестування в судах рішення про припинення роботи телеканалів «112», NewsOne та ZiK.

Він нагадав, що ці телеканали припинили свою роботу не як медійні елементи, а як комерційні структури, власником яких є особа, що підозрюється у фінансуванні тероризму.