Спікер ВР Дмитро Разумков сьогодні виступив із шокуючою заявою. Політичні експерти вже охрестили такі дії Разумклова намагання відволікти всіх від активного обговорення щодо його відставки.

Дмитро Разумков попросив антикорупційні органи перевірити чутки, що голоси депутатів за деякі відставки начебто намагаються купити. За словами спікера, мовиться про 50, 70 та навіть 100 тисяч гривень.

Разумков наголосив, що він не зовсім розуміє, хто може вести такі розмови. Водночас вони шкодять діяльності та іміджу Верховної Ради.

У відповідь на це, голова партії “Слуга народу” Олександр Корнієнко запевнив, що у парламенті не готуються до відставки спікера Дмитра Разумкова. За словами політика, наразі пріоритет – прискорена підготовка “антиолігархічного” законопроєкту.

Про це Корнієнко повідомив під час брифінгу у Верховній Раді. Нардеп вважає неетичним звільняти людину, коли вона перебуває на лікарняному, а зараз у Разумкова – коронавірус.

Голова партії наголосив, що процедура відкликання спікера – досить чітка. Тому, коли депутати захочуть це ініціювати, то вони це зроблять.

Більше того, я вважаю, що Дмитро Олександрович, попри його позафракційність, попри його особисті політичні позиції, є все-таки висуванцем нашої партії, монобільшості. Тому цьому має передувати зустріч голови Ради з фракцією для розмови. Поки що всередині я не бачу ініціативи таких,– наголосив Корнієнко.

Корнієнко каже, що йому грошей у Раді не пропонували

Раніше сам спікер заявив, що є інформація щодо спроб підкупу депутатів заради “певних відставок”. З цим він планує звернутись до правоохоронних органів. Корнієнко переконує, що про таке не чув.

Мені не пропонували, я не пропонував. Далі – це зі сфери роботи антикорупційних органів, вони у нас прекрасно працюють. Думаю, не буде ніяких проблем це все висвітлити. Але мені здається, це більше якісь чутки,– додав парламентар.

Зазначимо, що наразі Разумков перебуває на лікарняному через вже друге інфікування коронавірусом. Сам спікер каже, що за посаду не тримається і як тільки ініціативу щодо його відставки почнуть здійснювати, він видасть підписні листи.

Зверніть увагу! Голова фракції “Слуга народу” Давид Арахамія не відкидає сценарій з відставкою Разумкова. Проте він запевнив, що наразі це не обговорювали. Зокрема, не сходяться позиції у керівництва фракції зі спікером щодо “антиолігархічного” закону. “Слуги народу” наполягають на невідкладному голосуванні, а Разумков відправив документ у Венеційську комісію.

Нещодавно у прямому ефірі спалахнула сутичка між Разумковим та керівника фракції “Слуга народу” Давидом Арахамією. Причиною стало те, що Разумков направив законопроєкт про олігархів для оцінки Венеційській комісії.

Арахамія зауважив, що у нього з Разумковим “гарні добросусідські відносини”. Водночас керівник “слуг” нагадав: спікер – це посада, на яку делегують, а не обирають. Він закликав завжди це пам’ятати.

Я маю на увазі, що у нас достатньо в одній фракції голосів, щоб висунути спікером будь-яку людину. Офіційно, виходить, ми його вибираємо, але фактично виглядає не зовсім так,– пояснив Арахамія.

У свою чергу, заступниця голови фракції “Слуга народу” Євгенія Кравчук заявила, що “певні розбіжності між фракцією і головою Верховної Ради є”. Політикиня наголосила, що мовиться, зокрема, про процедури розгляду і нагальності закону про олігархів.