Погоджувальна рада погодилася включити до порядку денного цього тижня в Раді законопроекти №5599 і №5600 – про олігархів і зміни до податкового кодексу. Цього вимагали «слуги народу». Супротив спікера Разумкова не допоміг.

Зазначимо, що переж цим рішення йшлося про те, що у порядку денному парламенту на цей тиждень не вистачає двох фундаментальних основ – антиолігархічних законопроєктів №№5599 і 5600.

Про це заявив голова партії «Слуга Народу» Олександр Корнієнко під час виступу на Погоджувальній раді парламентських фракцій та груп.

«За 30 років існування нашої держави ми пересвідчилися, що в нас все – від перейменування сіл до амністії капіталів, від бюджету до зовнішньої політики, обрання влади, впливу на політиків і медіа – може потрапити в сферу інтересів олігархів.

Займатися реформами, не провівши головну реформу, це все одно що будувати будинок, починаючи з вікон або даху, коли нормальні люди починають із фундаменту. Ми пропонуємо зосередитися на розгляді законопроєктів – №5599 щодо олігархів та № 5600 про наповнення бюджету», – зазначив він.

Також ми надіслали керівництву парламенту проєкти рішень щодо процедури розгляду цих документів, відповідно до Регламенту, та рішень комітету щодо постатейного їхнього розгляду.

Водночас Олександр Корнієнко зауважив, що цього тижня депутати розглянули багато важливих для держави питань. Зокрема, бюджетні – проєкт Державного бюджету на 2022 рік, а також проєкт змін до Бюджету на 2021 рік, де збільшується обсяг виділених коштів на субсидії, на підтримку військових і багато інших важливих позицій.

«У порядку денному є і закони з пакету МВФ – щодо реформи банківської сфери, завершення земельної реформи, соціальні питання, є місце реформі публічного самоврядування, питанням Кримської платформи, амністії. Це непоганий порядок денний, але не вистачає антиолігархічного пакету», – пояснив голова партії.

Також за його словами, верховна Рада має оперативно ухвалити постанову про невизнання результатів виборів до Держдуми РФ.

Під час свого виступу Корнієнко звернув увагу на ситуацію навколо сфальшованих виборів до Держдуми РФ.

«Вивіз українців у Ростовську область, електронні оптові голосування, порушення всіх норм виборчого, міжнародного права – ми все це бачили. Такі вибори не мають визнаватися світовим співтовариством. Відповідна постанова є в комітеті, і ми пропонуємо у четвер або п’ятницю оперативно її проголосувати», – сказав політик.

Голова партії також звернувся до міжнародних делегацій, парламентських асамблей активно застосовувати процедуру оскарження повноважень майбутніх делегацій, сформованих Держдумою, яка обрана нечесно і не буде визнана світом.

Зазначимо, що зараз наш північний сусід підбиває підсумки чергових парламентських виборів. Втім, визначення “вибори” до цього процесу можна застосувати лише умовно. Так само як і термін “парламент” – до російської Держдумі.

Легальна політична конкуренція в РФ знищена, а результат народного волевиявлення вирішений заздалегідь. Вершиною сусідської опозиційної тактики стало горезвісне “розумне голосування”: можливість провести в Думу не єдинороса, а якогось комуніста, чия позиція з ключових питань не відрізняється від позиції правлячої партії. В кінцевому підсумку це не змінює нічого. Принцип поділу влади в Росії давним-давно перетворений на фікцію, і самостійної політичної ролі Держдума не грає.