США поставили перед Путіним жорсткий ультиматум. Про це свою думку висловив Тарас Березовець.

“Пам’ятаєте, я розповідав про візит директора ЦРУ до Москви, який відбувся 2-3 листопада, де Вільям Бернс зустрічався зі своїм російським візаві Миколою Патрушевим, секретарем Ради безпеки Російської Федерації. І я ще говорив про те, що дуже дивний візит, який припав саме на проведення 26-го кліматичного Саміту в Глазго, коли вся світова еліта там, Байден – там, Трюдо – там, Путін – не поїхав, Сі Цзіньпін – не поїхав. І тут директор ЦРУ навіщось летить до Москви з візитом, який загалом не анонсувався”, – розпочав експерт. Та продовжив свою тезу далі:

“І дуже багато туману було. Оскільки зовсім приховати факт візиту Бернса до Москви було неможливо. Його анонсували просто, – причому не знали ні російські, ні американські ЗМІ – просто сказали день у день: сьогодні прибув Білл Бернс до Москви на зустріч з Патрушевим. Буде тут два дні. Щодо суті переговорів – напустили туману, розповіли щось із приводу Ірану, талібів, кібератак…”

Нещодавно, CNN нарешті розкрило інтригу, що було причиною візиту та головною темою обговорення Бернса з Патрушевим у Москві. Виявляється, причиною стала ескалація навколо українських кордонів, накопичення російських збройних сил на північних кордонах України. Саме це і було причиною несподіваного (як сніг на голову) візиту директора ЦРУ до Росії.

CNN досить докладно розповідає про причини, які спонукали Байдена екстрено делегувати свого довіреного радника, директора ЦРУ до Москви:

“Американська розвідка зафіксувала та підтверджує факти зосередження на північних кордонах України російських військових загальною кількістю близько 90 тисяч осіб.”

При цьому, як повідомляє видання, думки в адміністрації Байдена розділилися – частина радників президента вважають, що може розпочатися повномасштабне вторгнення, інші припускають, що це, скоріше за все, спроба залякати Україну.

Водночас сам Березовець також наводить слова одного з неназваних радників Байдена, який каже, що в Білому Домі нинішню ескалацію вважають більш небезпечною, ніж та, яка була навесні цього року.

“Пам’ятаєте, коли у квітні так само концентрувалися російські війська на кордоні і через це Байден навіть дзвонив із цього приводу Зеленському, дзвонив, а потім постфактум зустрічався в Женеві з Путіним”. – констатує експерт.

Так от зараз, на його думку, вони вважають ескалацію набагато серйознішою. 

“Що тут важливе? Важливо те, що американські військові також досить стурбовані цією ситуацією, і ми можемо з абсолютною достовірністю довіряти думці начальника Об’єднаного комітету штабів США Марка Міллі – це американський генерал, який з 2018 року обіймає цю посаду”.

У згаданому матеріалі CNN цей самий Марк Міллі теж висловив досить серйозні побоювання щодо концентрації військ.

Що також варто згадати, саме 22 вересня 2021 року Марк Міллі зустрічався на нейтральній території – у Гельсінкі (Фінляндія) – зі своїм російським візаві, генералом армії Валерієм Герасимовим. Український експерт на противагу виданню дав свою оцінку представнику від РФ.

“Так, тим самим, який є родоначальником концепції ведення гібридних воєн в Україні, Сирії та інших частинах світу. Вони шість годин вели переговори за зачиненими дверима. І досі не відомо до кінця, що вони обговорювали. За підсумками зустрічі було зроблено лише розпливчасті спільні заяви.

За фактом це була спроба подивитися очі в очі головних російських військових і визначитися щодо того, що варто очікувати американцям від російських військових найближчим часом.

Генерал Марк Міллі – він, до речі, колишній військовий десантник, нагороджений купою найвищих державних нагород США за операції в Іраку, в Афганістані –  офіційно тоді висловив загальний неспокій американських військових, знову ж таки, сказав про те, що “ми дуже щільно спостерігаємо – через американські супутники, через засоби стеження у тому, як концентруються російські війська”.