Порохоботи демонструють чудеса гнучкості у спробі болючіше вдарити владу за те, що суд позбавив Порошенка права виїжджати за межі Київської області.

Вчора нардепи від «Євросолідарності» Артур Герасимов та Іванна Клімпуш-Цинцадзе прийшли до речника Руслана Стефанчука з’ясовувати, чому… Порошенка не пускають до Брюсселя на засідання партнерів НАТО. Дивно, правда, чому із цим питанням вони прийшли до спікера, а не до Печерського райсуду Києва. Варто зазначити, що у Порошенка запобіжний захід у вигляді особистого зобов’язання за підозрою у держзраді та сприянні терористичним організаціям. А це значить, що Порошенко повинен здати паспорти для виїзду за кордон, не відлучатися з Києва чи Київської області без дозволу слідчого, прокурора або суду, з’являтися на виклик слідчого, прокурора або суду. І здається нам, що Брюссель не у Київській області.

Дорогою Герасимов запевняв журналістів, що на Порошенка дуже чекають у Брюсселі. Ну і в цьому моменті ключове – кому вигідно, щоб такого досвідченого переговорника не пускали до Брюсселя? Звісно Кремлю! Щоправда, здається, вони забули про нещодавню статтю від Politico під промовистою назвою “Олігарх вдирається на переговори в Брюсселі”. Але ми нагадаємо, що тональність публікації, включно з майже образливою назвою, також була доволі критичною. Ключова теза полягала в тому, що Петро Олексійович обрав не найкращий момент для захисту своїх інтересів у Брюсселі (напередодні і під час перемовин між НАТО і Росією). Між рядків читалося певне роздратування поведінкою українського екс-президента. Можливо, це тому, що високим посадовим особам, які зазвичай збраються у Брюсселі, явно не до Порошенка сьогодні. Є і більш нагальні справи – наприклад, загроза Росії.

Пряма цитата з публікації: «Для західних держав увага до внутрішньополітичних чвар і дисфункцій України буде глибоко небажаним відволіканням від зусиль згуртувати всіх союзників по НАТО для протистояння Путіну, який зібрав понад 100 000 військових на українському кордоні».

Як ми розуміємо, тепер однопартійці Петра Олексійовича активно будуть пов’язувати запобіжний захід, Банкову та Кремль. І розповідаючи, як разом вони тиснуть на найбільшого дипломата сучасності. Цікаво, є ще ті, хто здатен в подібне марення повірити?

Адже самого Порошенка звинувачують у держзраді та грі на руку Кремля. Навіть Яценюк ще будучи Прем’єром заявляв, що Порошенко штучно створив умови, щоб Україна купувала вугілля в терористів «Д/ЛНР» і це є злочином – фінансування тероризму. Саме це зараз і доводить слідство по вугільній справі Порошенка-Медведчука.

Окрім того, зараз вони використовують Київраду та Кличка як «молодшого партнера». Пише телеграм-канал “Вертикаль”.

Київрада як орган місцевого самоврядування має право виносити будь-які звернення до центральної влади. Кличко це хоче використовувати тільки для хайпа, для нарощування свого конфлікту з ОП, і заразом – щоб і далі разом зі своїм оточенням розкрадати Київ. Адже крім звернення щодо Порошенка, на порядку денному сьогоднішнього засідання Київради – одразу 170 питань щодо землі та забудов у столиці.

Тим більше, у Кличка самі чудово розуміють, що вони по суті зловживають своєю владою та підіграють Порошенка. Інакше б секретар Київради Бондаренко не впадав би в публічну істерику.

Здається, ця клоунада зі спробами опозиції оскаржити рішення суду стосовно їх Хетьмана ще не скоро закінчиться.

У цей же час “Слуги народу” вирішили нанести удар у відповідь. Наприклад, голова фракції «СН» у Київраді Андрій Вітренко заявив, що ініціює розслідування крадіжки грошей міста під час будівництва «метро на Виноградар». Справа потрібна, звичайно. Правда, у ДБР вже давно оголосило, що веде справу про «розпіл» на цьому проекті, і вже оголосило перші підозри.