На загальновійськовому полігоні «Широкий лан» (Миколаївщина), урочистою церемонією підняття національних прапорів у базовому таборі, розпочалася берегова фаза українсько-американського навчання «Sea Breeze-2015».
Про це повідомляє Корупція Інфо з посиланням на прес-службу Генерального штабу ЗСУ.
У ході військових навчань учасники відпрацюють проведення багатонаціональної стабілізаційної операції у кризовому регіоні. Під час церемонії під звуки національних гімнів у небо піднялися прапори України, Сполучених Штатів Америки та Республіки Молдова, військові підрозділи яких залучаються до берегової фази, а також стяг Військово-Морських сил Збройних Сил України.
У навчанні беруть участь понад 1,5 тисячі військовослужбовців із 12 країн, 18 бойових кораблів, катерів і суден забезпечення, 14 літаків і вертольотів, до 25 одиниць броне- та автомобільної техніки.
Навчання будуть проводити у північно-західній частині Чорного моря: місто Одеса, Одеська і Миколаївська області.
Основними етапами буде розгортання багатонаціонального штабу, базова підготовка корабельного складу, підготовка берегових підрозділів у тренувальних блоках за напрямками та практичні дії сил.
Перед військовослужбовцями виступили співкерівники навчань — заступник командувача ВМС ЗС України з бойової підготовки — начальник управління бойової підготовки капітан 1 рангу Олексій Неїжпапа та командир тактичного з’єднання 6 флоту ВМС CША капітан 1 рангу Річард Дромерхаузер.
Американський офіцер зазначив, що основним результатом спільних тренувань повинен стати обмін бойовим досвідом між військовослужбовцями, досягнення високого рівня взаємосумісності задля успішного виконання завдань з безпеки у кризових регіонах.
Присутній на церемонії голова Миколаївської облдержадміністрації Вадим Меріков наголосив на важливості проведення подібних навчань для нормалізації та підтримання стабільної ситуації в області та загалом в країні.
Після завершення військового ритуалу учасники берегової фази приступили до практичного відпрацювання окремих елементів проведення стабілізаційної операції з урахуванням досвіду бойових дій.
У навчаннях беруть участь військовослужбовці з досвідом проведення АТО, бойових та миротворчих операцій в багатьох гарячих точках планети.