У ЗМІ з’явилася інформація про те, що офіційне святкування Різдва в Україні можуть перенести з 7 січня на 25 грудня.

Про це стало відомо з інтерв’ю Митрополита Православної церкви України Єпіфанія. Він заявив про те, що українці можуть святкувати Різдво 25 грудня як це прийнято за григоріанським календарем. Однак офіційно таке святкування потрібно вводити виключно за згодою українців і тоді, коли віруючі будуть до цього готові.

За словами Єпіфанія, більшість православних все ж святкують Різдво Христове за новим календарем, і є ймовірність того, що і українці незабаром також “перенесуть” свято.

Єпіфаній зазначив, що для того, щоб відзначати Різдво не в звичний день 7 січня, а 25 грудня можуть знадобитися роки, однак церква і, головне, Господь готові чекати.

Глава ПЦУ також додав, що в сьогоднішніх важких умовах війни на Донбасі необхідно особливу увагу приділити молитвам за українських солдатів. Також всі віруючі повинні підтримувати словами молитов жителів окупованих територій. Адже на думку Єпіфанія, обставини, що склалися (війна і окупація -ред.) – це виклик для кожної християнської душі, тому віруючі сьогодні як ніколи повинні бути згуртованими і вірити в Господа-Спасителя.