хабар-корупція.інфо

У трійку антирейтингу потрапили Податкова служба, Агентство земельних ресурсів та ДАІ.

Представники приватного бізнесу назвали найбільш корумпованими державними органами протягом останнього півроку податкову службу (25%), Агентство земельних ресурсів (7,1%) та Державну автомобільну інспекцію (5,1%).

Про це йдеться в результатах дослідження "Рівень сприйняття корупції бізнесом" за підтримки Transparency International Україна, аудиторської фірми PWC Україна (Аудит), GfK Ukraine і ПриватБанку.

Читайте також: Суд заарештував главу “Укрспецзему”, яка “погоріла” на хабарі

За підсумками дослідження, до переліку найбільш корумпованих держорганів також потрапили митниця, Міністерство внутрішніх справ, обласні адміністрації, прокуратура, міліція, санітарно-епідеміологічна служба, Державна реєстраційна служба, суди, пожежна служба, медичні установи, Державна архітектурно-будівельна інспекція, міськвиконкоми.

 

 

Більшість опитаних (57,2%) вважають, що ситуація з корупцією за останні півроку не змінилася. Майже третина (27,7%) помічають погіршення і тільки 15,1% респондентів заявили, що корупції стало менше.Читайте також: На Львівщині СБУ затримала двох міліціонерів-хабарників

Згідно з даними дослідження, найчастіше хабар вимагали під час перевірки підприємств податковою службою, пожежною службою й під час операцій з ПДВ. Також опитані повідомляли про примушення до хабара або оплаті без квитанції зайвих послуг при взаємодії з податковою та МВС.

Серед галузей економіки, найбільш схильних до впливу корупції, лідерами стали сільське господарство (-0,97 бала), промисловість (-0,76), торгівля (-0,73), транспорт і зв'язок (-0,61).

Найбільш корумпованими регіонами виявилися Одеська, Запорізька та Хмельницька області. Найменше хабарів помітили у Волинській, Закарпатській і Полтавській областях.

 

 

Результати дослідження організатори збираються передати держорганам, які відповідають за реформи в країні.

"Якщо ми хочемо побачити великі зміни у боротьбі з корупцією, ми повинні сконцентруватися на податкову службу, а далі конкретно на перевірках, агентстві земресурсів – видача сертифікатів, дозволів, Державної автомобіля інспекції", – зазначив заступник голови Адміністрації президента з питань проведення адміністративних, соціальних та економічних реформ Дмитро Шимків на презентації.

Опитування проводилося в лютому-березні 2015 року серед 2741 керівника українського бізнесу у всіх регіонах України крім Криму та зони АТО.‡агрузка...