Українських водіїв зобов'яжуть передавати документи до рук патрульної поліції, а не показувати, як зараз. Також водії, на вимогу поліції, будуть зобов'язані заглушити двигун, витягнути ключі з запалювання і залишити транспортний засіб.

Про це розповів народний депутат України від БПП Мустафа Найєм. За його словами, Верховна Рада має ухвалити відповідний законопроект про посилення відповідальності за порушення у сфері безпеки дорожнього руху.

"Я прихильник того, щоб ми таке дозволили. У нас дуже багато випадків, коли або показуютьнечітко, або не видно", — заявив нардеп.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

"Психологія людини, яку зупинили — якщо ти дійсно хочеш показати документи і у тебе все нормально, ти показав і передав. У нас немає випадків, коли поліцейський вкрав документи, або порізав, або втік", — наголосив він.

Депутат порадив водіям, які сумніваються в чесності патрульних, записувати або запам'ятовувати номер жетона, прізвище та ім'я.

"Зараз всі патрульні поліцейські мають обов'язок фіксувати все на власну камеру. Якщо він підійшов, ви маєте право попросити у нього назватися, номер жетона, і показати документи так, щоб ви їх зафіксували", — пояснив він.

"Якщо ви записали або запам'ятали, ви точно знаєте, навіть якщо він порве або викине документи, ви можете звернутися зі скаргою, що він вас зупинив. Вони мають показати камери. Якщо він не записував, це порушення і ви знаєте, кому висунути претензії. Якщо у вас немає жодних проблем передати документи, це не проблема", — заявив Найєм.