У Сирії помер російський генерал Валерій Асапов, який командував підрозділом терористів в ДНР, передає Корупція.Інфо.

Про це повідомляє Reuters з посиланням на ряд джерел серед сепаратистів а також російських військових.

«П'ятеро ополченців незалежно один від одного сказали Reuters, що Асапов був командиром збройних сил в одному з самопроголошених держав – Донецької Народній Республіці. Як уточнили двоє з них, Асапов командував її ключовим підрозділом – Першим армійським корпусом», – повідомляє видання.

Молодший брат Асаповяа В'ячеслав теж підтвердив, що його брат був в Україні.

"Був він там. Цілий рік", – сказав він.

"Як до цього ставився? Нормально, як військовий", – сказав В'ячеслав Асапов.

Троє сепаратистів сказали, що Асапв був не першим генералом, якого прислали командувати військами і що ротація російських командуючих сепаратистської армією триває досі.Популярне: "Природні потреби вони роками справляють просто на підлогу…": Квартира київлянки вразила всю Україну

Видання зазначає, що ім'я Асапова, якого українська військова розвідка називає військовим злочинцем за його керівну посаду в сепаратистських силах, з'явилося в списку в 2016 році.

Під час його відрядження в Україну Асапов формально служив в Ростові-на-Дону, в 60 кілометрах від українського кордону, йдеться на одному з місцевих сайтів за попереднім місцем його служби, де згадується його переведення в Ростов, а також в судових документах, що стосуються внесення до особової справи генерала імен його близьких, на яких в цьому випадку могли поширитися відповідні його званню привілеї.

«Приблизно в той час, коли Асапов закінчував своє завдання в Україні влітку 2016 року, Путін присвоїв йому ранг генерал-лейтенанта, сказано в опублікованому Кремлем указі. Але коли Асапов був в Україні, він носив форму без розпізнавальних знаків, сказав один з зустріча з ним зустрічавшийся в той час ополченців», – йдеться в повідомленні.