Військовослужбовець Держспецзв'язку та захисту інформації Василь Хукало, чия смерть у січні 2017 року приголомшила всю Україну, наклав на себе руки, передає Корупція.Інфо

Популярне: “Сукеночка”: Ольга Фреймут шокувала українців вбранням за 50 тисяч, ви тільки подивіться на це диво

Його не застрелили, як стверджував народний депутат від Блоку Петра Порошенка Сергій Каплін.

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив військовий журналіст і блогер Роман Бочкала, опублікувавши фотодокази.

Як видно на знімках, 26-річний капітан дійсно був убитий пострілом у скроню. Його тіло знайшли в далекому бараку на території військової частини, куди Василь прийшов сам, що підтверджують записи з камер спостереження.

Ніякого другого або третього пострілів не було. Капліну примарилося, що це вхідний отвір. Хлопець був знайдений із пістолетом, затиснутим у руці. Перед тим як піти з життя, він зняв головний убір і відключив радіостанцію. Напередодні питав товариша по службі, як це зробити. Вранці фатального дня Василю видали 16 патронів. Один із двох магазинів був у пістолеті. Залишилося 7 патронів. Балістична експертиза підтвердила – Василя вбив восьмий. На рукаві залишки пороху, сліди крові на місці трагедії", – написав Бочкала.

За його словами, мозок військового візуально цілий. "Якби було кілька пострілів, як стверджує Каплін, його б просто розірвало на шматки", – наголосив журналіст.

Він також спростував ще одну брехню народного депутата – нібито хлопця вбили за те, що той знав про контрабанду зброї в зоні АТО.

"Василь Хукало не був військовим Збройних сил України, як зазначив нардеп. Хукало служив у Державній службі зв'язку і захисту інформації, що не підпорядкована Міністерству оборони. Її завдання – забезпечувати урядовий зв'язок. У зоні АТО Василь був у відрядженні 6 разів. З них двічі був у Дніпропетровській області і чотири в Донецькій. У бойових зіткненнях не брав участі або інших подіях, при яких зброя могла бути списана з її подальшим незаконним обігом. За весь час в АТО радіостанція Василя жодного разу не використовувалася. На обліку ВЧ, в якій проходив службу Хука, тільки 10 автоматів Калашникова і певна кількість пістолетів Макарова. Інвентаризація показала, що за час АТО жодної одиниці озброєння втрачено не було", – зазначив Бочкала.

Що стосується мотивів суїциду здорового хлопця, то військовий журналіст послався на версію слідства. Батько хлопця пішов із сім'ї до іншої жінки. За іронією долі, Василь почав зустрічатися з дочкою тієї жінки.

"Це призвело до напружених стосунків із матір'ю, яка "втратила" двох чоловіків. Мати намагалася запевнити сина, що він зробив неправильний вибір нареченої. Це видно з смс-листування. У ньому є такі фрази – "мені ці конфлікти набридли", "мабуть , повішуся". А коли Василь телефонував своїй дівчині з АТО по скайпу, то крутив у руках пістолет і обіцяв вирішити проблему "по-чоловічому". У день смерті матір дзвонила йому чотири рази", – додав Бочкала.

Блогер наголосив, що у Капліна особистий конфлікт із главою полтавської поліції і він просто використовував людське горе в своїх аморальних цілях.