Тіло відомої активістки з численними ножовими пораненнями знайшли у кущах

Громадянська активістка демократичного, антивоєнного і лгбт-рухів Олена Григор’єва була жорстоко вбита біля свого будинку в Санкт-Петербурзі. Про це повідомив правозахисник Дінар Ідрісов на своїй сторінці в Facebook.

За інформацією видання Фонтанка, житель Петербурга ввечері 21 липня виявив порізане тіло жінки і звернувся в поліцію. Він розповів, що в кущах біля 11 будинку по Пулковській вулиці побачив тіло дівчини з порізаною спиною, обличчям і слідами удушення.

Криміналісти встановили, що померла 41-річна жінка. Злочин було скоєно вночі 21 числа, мінімум за 12 годин до моменту, коли перехожий побачив тіло. Разом з оперативниками на місце злочину приїхав пес-шукач. Він узяв слід і довів поліцейських до дитячого садка в п’ятистах метрах від кущів, в яких знайшли тіло. Через деякий час імовірний вбивця був затриманий, ним виявився 40-річний безробітний житель Башкортостану. Кримінальну справу про вбивство було порушено в той же день.

Правда, за деякими повідомленнями, вбивця поки не спійманий, А першого підозрюваного відпустили.

За словами Ідрісова, останнім часом Григор’єва піддавалася насильству і стикалася з погрозами вбивством: “Олена і її адвокат зверталися в правоохоронні органи за фактом насильства, і за фактом погроз, але помітної реакції поліцейських не було. Все в стилі “будуть вбивати – телефонуйте”, зателефонувати не встигла”.

На трагедію відреагував відомий блогер Ілля Варламов: “Можливо, ви колись бачили цю фотографію з минулорічної акції проти підвищення пенсійного віку в СПб. Вона добре розійшлася по соцмережах через задоволене обличчя поліцейського. Друга людина на знімку – відома пітерська активістка Олена Григор’єва. Цими вихідними її жорстоко вбили”.