Чому шоколадні "миколайчики" є блюзнірством над святим і кому потрібно робити подарунки в цей день.

19 грудня православні християни відзначають День Святого Миколая Чудотворця, який встановлений в пам'ять про архієпископа Мир Лікійського. Микола є одним з найбільш шанованих християнських святих, передає Корупція.Інфо

Популярне: Від отриманих травм помер на місці: У Харкові посеред проспекту загинув молодий хлопець

ЩО ПОТРІБНО РОБИТИ В ДЕНЬ СВЯТОГО МИКОЛАЯ

У цей день православним обов'язково потрібно постаратися сходити на службу до церкви. Зазвичай 19 грудня в храмах проходить "полунощніца", Літургія та вечірня служба. Церква вітає, коли людина відвідує і "полунощницю", і Літургію, і вечірню службу, проте це залежить від того, чи є у вас вільний час і сили вистояти службу. Приділіть відвідуванню церкви стільки часу, скільки можете.

Микола Чудотворець допомагав нужденним дітям, таємно приносив їм подарунки. Звідси в народі з'явилася традиція класти під подушку дітям солодощі, іграшки. Однак як пояснив митрополит Лука, керуючий Запорізької єпархії УПЦ суть свята полягає не в цьому.

– Насправді Святитель Микола робив подарунки таємним чином тим, хто потребував допомоги. Давайте робити подарунки спасенні, а не мішуру, яку потім викинеш. Здай кров – допоможи ближньому. Врятоване життя – що може бути дорожче?! Потрібно намагатися наслідувати святому Миколаю.

У магазині кажуть – купіть "Миколайчика". "Миколайчик" – цукерочка у вигляді чоловічка – це приниження, блюзнірство над святим. Замість того, щоб стати схожим на нього, ти його ображаєш. А потім кажуть – я ходив до церкви на Миколая, а він мені не допоміг нічим, – каже митрополит.

Таким чином, в цей день потрібно допомагати дітям, присвятити час благодійності: здати кров, з'їздити в дитячі будинки, купити ліки для хворих дітей.

ЩО НЕ МОЖНА РОБИТИ В ДЕНЬ СВЯТОГО МИКОЛАЯ

У День Святого Миколая, як і в будь-яке інше православне свято, не можна лихословити, лаятися, сваритися. Бажано утриматися від домашньої роботи: прання, прасування, шиття, прибирання, готування. Церква не забороняє домашню роботу, однак вона говорить, що цей день потрібно присвятити служінню Богу, а значить не позичати руки і думки іншим справам. Якщо є можливість, їжу приготуйте заздалегідь, 18 грудня.

Що стосується їжі, то 19 грудня триває Різдвяний піст. Він триватиме до 6 січня. У 2017 році 19 грудня випаде на вівторок. У цей день можна їсти рибу і рослинні жири. Можна їсти гарячу їжу, каші. Не можна м'яса, яєць, вершкового масла, молочних продуктів. Алкоголь в цей день пити не можна.