Немає необхідності вводити в Україні додаткові нормативні документи, які будуть зобов'язувати дітей платити батькам.

Про це в ексклюзивному коментарі ObozTV розповів міністр соціальної політики Андрій Рева, передає Корупція.Інфо


"У Конституції України написано: піклуватися про своїх непрацездатних батьків. У якій формі піклуватися? Як сьогодні мільйони українців дбають про батьків? Вони ж теж мають невисокі доходи, правда? Але вони допомагають батькам, як можуть. Уявіть собі, що ми їм прийшли і сказали: знаєте, це все добре, але ви будете їм гроші платити – вони б нас зрозуміли? Ні. Тепер візьмемо пенсіонерів, які ще й допомагають своїм дітям. Ось ми б їм прийшли і сказали: тепер ми ваших дітей зобов'яжемо ще вам гроші платити. Вони б нас теж не зрозуміли, правда?" – зауважив чиновник.

Популярне: Або звільняй їх, або звільнять тебе: Порошенко поставив ультиматум Гройсману

Він підкреслив, що вважає, що більше 90% українців сумлінно ставляться до своїх синівських і батьківських зобов'язань.

"І для них не потрібно вводити якісь обов'язкові норми турботи про батьків. Але в деяких випадках, коли діти кидають своїх батьків, держава повинна дуже жорстко ставиться до дітей, які таке дозволяють. Причому це не залежить від розміру пенсій, які отримують люди. У них може бути велика пенсія, але і важке захворювання. Так що хіба пенсія вирішує питання? " – звернув увагу міністр.

Він також нагадав, що ухилення від сплати коштів на утримання непрацездатних батьків, згідно ст.165 ККУ, передбачає кримінальну відповідальність. Діяння карається громадськими роботами на строк від 80 до 120 годин або виправними роботами на строк до одного року, або обмеженням волі на строк до двох років.

"Але знову ж таки: люди піклуються про своїх батьків без будь-якого втручання держави. Навіщо їм ще якісь нормативні документи, які будуть зобов'язувати їх ще щось платити? У цьому немає ніякої необхідності", – упевнений Андрій Рева.