Регулярні підвищення тарифів змушують власників житла зменшувати вартість оренди до мінімальної.
Здебільшого на радикальні заходи йдуть господарі квадратних метрів у старих "хрущівках". Таким чином вони приваблюють клієнтів. Нині у великих містах України на одного орендатора – близько тридцяти об'єктів, і перевагу віддають новобудовам з сучасним ремонтом та з комплектом побутової техніки, передає Корупція.Інфо
Для того, що б господареві здати квартиру в оренду без побутової техніки, більш-менш ремонт, йому потрібно дуже потрудитися. Адже в основному – це старі будинки, комуналка за однокімнатну хрущовку 25 -30 квадратних метрів може становити кілька тисяч гривень. Люди розуміють, що якщо вони рік не пплатитимуть, то держава все одно у них ці квартири забере, – вважає аналітик ринку нерухомості Сергій Степенко.
За оцінками фахівців такі оголошення будуть популярними у населених пунктах, де багатоповерхівки не обладнано лічильниками. В той же час зазначають, масовим явищем "безкоштовна" оренда не стане – займатиме не більше 2-3%. Ще одним трендом на українському ринку житла стане так званий "ол інклюзів".
Ринок оренди сьогодні трансформується в бік фіксування системи "все включено". Все більше власників приймають умови орендарів щодо відфіксованої суми в гривні на півроку-рік і туди включити комунальні послуги. Я думаю, що найближчим часом це буде основним трендом на ринку оренди, – розповів фахівець ринку нерухомості Михайло Артюхов.
За таким договором орендодавцям будуть "не страшні" різкі підвищення тарифів на комунальні послуги. Принаймні, до кінця дії угоди. Щоправда, аби не вийти в мінус, орендатори закладатимуть у вартість 10-15% валютного коридору, запевняють фахівці. Попри поступки власників, дорога комуналка вплинула і на вподобання орендарів – нині популярністю користуються невеликі одно-двокімнатні квартири вартістю не більше 5-7 тисяч гривень на місяць.