Самбірський районний ТЦК та СП Львівської області, який очолює полковник Сергій Бабич, набув неприємної резонансності в медіа. У 2022 році міністр оборони України Олексій Резніков нагородив військкома за зразкове виконання військового обов’язку.

Проте наразі виплила інформація про те, що полковник аж ніяк неналежко виконує свої обовʼязки.

Відомо, що починаючи з 24 лютого 2022 року на родину Сергія Бабича було переписано багато квартир. А помешкання це тих, хто не мав бажання йти на фронт, таким чином переписували житло на полковника, а він виписував відстрочку від служби, іншими слова білі квитки. Цю інформацію оприлюднив на своїй сторінці журналіст Ігор Мосійчук.

«Не хочеш на фронт — перепиши квартиру на воєнкома чи його рідню, от таке правило діяло в Самборі.», — розповів Ігор Мосійчук.

Сподіваємо, що правоохоронні органи відреагують на цю резонансну подію та оберуть запобіжне обвинувачення полковнику Сергію Бабичу.

Нагадаємо, раніше національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) виявило необґрунтовані активи у начальника Самбірського РТЦК та СП (колишній військкомат) Сергія Бабича. Йдеться про нерухомість на 4,4 млн грн, які військком та його дружина придбали протягом 2020 – 2022 років.

Як вказано у повідомленні НАЗК за 22 вересня, співробітники НАЗК провели моніторинг способу життя самбірського військкома та виявили у нього необґрунтовані активи на 4,4 млн грн. Встановлено, що декларант та його дружина впродовж 2020 – 2022 років придбали низку об’єктів нерухомого майна.

Військком пояснив, що нерухоме майно було набуте за рахунок заощаджень сімʼї за попередній період, заробітної плати членів родини, а також подарунка від матері у розмірі 42 тис. доларів США.

«Однак, аналізуючи доходи декларанта та видатки родини за останні роки, НАЗК встановило, що начальник Самбірського районного ТЦК не мав можливості придбати майно в законний спосіб. Різниця між вартістю нерухомості та офіційними доходами родини становить понад 4,4 млн грн», – повідомляє НАЗК.