Президент Франції Еммануель Макрон ще раз заявив, що поки не планує відвідувати Київ.

Під час пресконференції в Мюлузі президент Франції заявив, що не хоче “йти на поводу у моди” і відвідати Україну після візитів ряду європейських лідерів і голови Єврокомісії Урсули фон дер Ляйен, – повідомляє Le Figaro.

При цьому Макрон вважав візит до столиці України корисним. “Я просто вважаю, що покликання президента республіки – продовжувати говорити з усіма і всіма, і їхати до Києва щось пропонувати, але не раніше”, – заявляв він.

Перед тим Макрон сказав, що прагне приїхати до України з метою досягнення конкретного результату в питанні встановлення миру, а не заради візиту як такого, — передає телеканал BFMTV.

«Я готовий поїхати в Київ чи в будь-яке інше українське місто, але я не хочу їхати туди лише заради того, щоб відвідати посольство. Я хотів би, щоб цей візит призвів до результатів у цьому процесі, допоміг налагодити діалог між президентами України та росії», — зазначив Макрон.

Він зазначив, що розглядає новий візит до України лише у випадку, коли це допоможе чогось досягти.

Макрон нагадав, що приїздив до Києва та до Москви на початку лютого, приблизно тоді ж, коли й канцлер Німеччини, у спробі запобігти війні, а потім «постійно телефонував президенту Зеленському та Путіну – на прохання Зеленського».

«Що хочуть від мене наші співвітчизники — щоб я зробив усе можливе, аби спробувати зупинити війну, щоб я захистив французів від розширення цієї війни, щоб на Росію накладалися санкції, щоб ми були на боці Україні і щоб робилося все задля уникнення ескалації. Я це роблю. Якщо обставини складуться так, що можна буде зрушити діалог між президентом рф і президентом України — можливо, тоді цей візит буде корисним. Щоразу, коли це буде корисно, я це робитиму», – заявив Макрон.

Втім, Франція готова стати одним з гарантів безпеки України після закінчення війни з Росією.

Про це президент Франції Еммануель Макрон сказав в інтерв’ю газеті Le Parisien.

За його словами, в Україні в якийсь момент настане припинення вогню та потрібно буде будувати мир.

“Це неможливо зробити без гаранта, і Франція покликана бути одним з таких гарантів”, – сказав Макрон.

Також Макрон зазначив, що приділяє велику увагу ситуації в Маріуполі. За його словами, Росія “досить ясно висловила відмову” у відповідь на пропозицію про гуманітарну операцію за допомогою Греції й Туреччини. Тому Париж намагається відкрити гумкоридор за допомогою Міжнародного Комітету Червоного Хреста.

26 березня французький президент Еммануель Макрон заявив, що Франція спільно з Туреччиною і Грецією має намір провести “виняткову гуманітарну операцію” в блокадному Маріуполі.

За словами Макрона, “в найкращих можливих умовах” проведуть евакуацію всіх жителів Маріуполя, які захочуть залишити місто.