Деякі водії відмовляються розписуватися і отримувати постанову поліції про накладення штрафу під час зупинки
Водії помилково вважають, що таким чином можуть уникнути сплати штрафу. Справа в тому, що представник правопорядку відразу зазначає в постанові, що водій відмовився від отримання даного документа. Після, поліція повинна направити дану постанову за місцем проживання водія.
Популярне: Від 200 гривень і вище: Вже з 1 грудня на українців чекає нове подорожчання
Далі, водієві дається 10 днів на оскарження, і 15 днів на виплату штрафу, з дня вручення або виписки постанови.
Якщо водій відмовився підписувати і забирати копію постанови, то це ніяк не звільняє його від оскарження та виплати накладеного штрафу. Якщо все вчасно не зробити, то це тягне за собою подвійну суму штрафу, витрати на виконавче провадження або заборону на виїзд за кордон.
Але найцікавіше те, що без копії документа ні оплатити штраф, ні оскаржити його немає ніякої можливості. Це пов’язано з тим, що в документі вказується вся необхідна інформація: сума штрафу, реквізити для оплати, основний доказ штрафу, дані про поліцейського, і до кого оскаржити.
Тому, якщо Вас зупинив поліцейський за правопорушення, то в жодному разі не відмовляйтеся від постанови.
До слова, в Ураїні почали ловити водіїв за відсутність документа: від величезного штрафу до в’язниці. Прикордонники розпочали перевірку наявності “Зеленої карти” в автоматизованому режимі.
Державна прикордонна служба України в окремих автомобільних пунктах пропуску державного кордону розпочала в тестовому режимі перевірку наявності в автовласників сертифікатів “Зелена карта” в автоматизованому режимі через запит до централізованої бази даних Моторного (транспортного) страхового бюро України.
Таким чином, відтепер прикордонники при оформленні громадян, які перетинають державний кордон на автомобілях з українською реєстрацією, одразу на місці перевіряють дійсність страхових полісів.
Раніше повідомлялось, що для українських водіїв ввели нові штрафи: Оскаржуйте в суді. Нещодавно одного з київських водіїв патруль оштрафував за червоні поворотники.
“Несподівано вранці мене висмикнув з потоку патруль. Причина зупинки: сигнал повороту червоного кольору, що суперечить ДСТУ 3649 від 2010 і порушує п. 9 ПДР (використання приладів освітлення і попередження, які переобладнані з порушенням вимог і стандартів)” – розповідає водій Tesla Model S.
Наповнення бюджету під виглядом забезпечення безпеки дорожнього руху все сильніше зміцнюється в методах роботи української поліції. Підтверджує це не тільки використання приладів TruCam, але штрафи за порушення, на які раніше поліція закривала очі.