Колектив Міжнародного аеропорту “Київ” у відповідь на ініціативу Михайла Саакашвілі #ГоворитьБізнес записав відеозвернення, в якому попросив про допомогу.
За час карантину аеропорт утратив увесь пасажиропотік і майже всі доходи. При цьому далі витрачається на утримання інфраструктури, безпеку польотів, виплату податків і кредитних відсотків. “Аеропорту “Київ” потрібна допомога. Якщо держава не втрутиться, ця криза може стати для нас останньою. Ситуація ускладнюється нерівними умовами, в яких ми змушені працювати”, – йдеться у зверненні.
Зокрема, йдеться про мінімальні ставки на авіаційне обслуговування. Кілька років МА “Київ” і регіональні аеропорти просять закріпити їх на законодавчому рівні: $10 – за зліт/посадку, $10 – пасажирський збір і $3 – на авіаційну безпеку за кожного відправленого пасажира. “Зараз ці ставки встановлюються кожним аеропортом окремо. Іноді вони нижчі за собівартість. Ми просимо, щоб ці ставки були рівними для всіх аеропортів. Це загальносвітова практика. Так невеликі аеропорти можуть конкурувати з великими. Це робить неможливим непрозоре ціноутворення і демпінгові маніпуляції”, – пояснюють співробітники аеропорту.
Крім того, колектив закликав створити спеціальну комісію для вирішення проблем цивільної авіації, до складу якої варто запросити представників усіх українських аеропортів і авіакомпаній: “Ми розуміємо, що в бюджеті не вистачить грошей, щоб підтримати всіх. Тому ми просимо не грошей, а умов – рівних і конкурентних, у яких ми могли б розвивати наш аеропорт, створювати робочі місця, відкривати Київ і Україну для інших”.
В свою чергу, Експрезидента Грузії та ексголова Одеської ОДА, а нині голова виконкому Національної ради реформ Міхеїл Саакашвілі підніме на Нацраді питання підтримки виноробів.
Він повідомив, що запропонує два простих кроки з дерегуляції, які не вимагають ніяких капіталовкладень, але істотно полегшать життя виробників.
Крім того, він підтримує підключення бізнесу до дискусії.
“Повністю підтримую, буду пропонувати на Нацраді”, – йдеться у повідомленні.
Голова виконавчого комітету Нацради реформ Михеїл Саакашвілі вже сформував свою команду для Офісу простих рішень. Наразі в ньому працює 17 людей.
Серед цих 17 людей присутні як сам Саакашвілі, так і його заступник у Нацраді реформ Олександр Ольшанський. Також в Офісі уже представили виконавчого директора Марію Барабаш. Вона є співзасновником «Спілки українських підприємців» та інвестиційної компанії A7 Capital.
Куратором міжнародних відносин і судової реформи буде Поліна Чиж. Вона є фахівцем з питань кримінальної юстиції, а також свого часу працювала у Національному антикорупційному бюро та Офісі генпрокурора.
За зв’язки з бізнесом в Офісі простих рішень відповідатиме Юрій Мироненко. Наразі він займається організаційними питаннями.
«Із часом, коли нас стане більше, обовʼязки можуть розподілити інакше, але, найімовірніше, саме я буду приділяти більше часу взаємодії з бізнесом», — зазначив він у коментарі «Бабелю».
Працюють у команді Саакашвілі і два аналітики — Юрій Федчишин та Володимир Ланда. Перший був раніше радником прем’єра Володимира Гройсмана, а другий працює заступником головного редактора «Forbes Україна». Також Ланда балотувався у списку партії Саакашвілі «Рух нових сил» на попередніх парламентських виборах. Сам же він свою регулярну роботу в Офісі простих рішень спростовує: «Я б не назвав це системною допомогою».
Ще у Офісі простих рішень працюють чотири юристи, дві людини відповідають за операційну діяльність, дві — за зв’язки зі ЗМІ та по одній — за найм персоналу та цифрові технології. У майбутньому штат там планують розширювати, зокрема є вакансії юристів, бухгалтера та оператора.