За словами військового експерта і колишнього полковника ЗСУ Романа Світана, перед нашими військами поставлене завдання захопити граничні висоти перед річкою Бахмутка. Це має стратегічне значення, оскільки дозволить створити обхідну лінію навколо Бахмута і замкнути його в оперативному оточенні.

Цей котел зараз формує Олександр Сирський, виконуючі бойові завдання. З військової точки зору це логічний та виправданий розвиток подій, коли війська виходять з потенційного котла, лишати їх там ніхто не буде. І це лише перший етап відходу. Реальна картина там гірша, – запевнив військовий експерт.

ЗСУ просуваються по флангах всього Соледарсько-Бахмутського угрупування. З Білогорівки є напрям на Лисичанськ і напрям на Попасну. Зараз наші війська йдуть не лише в оточенні Бахмута і з-під Бахмута, а якраз від Бахмута – у бік Горлівки, на Курдюмовку, вздовж водоводу.

Такі рухи по висотах врешті-решт можуть замкнути кільце оточення в районі Попасної ми можемо відрізати увесь Соледарсько-Бахмутський виступ.

“Знов таки, їх туди затягнув Пригожин. Потоптався по Соледару, по Бахмуту, все кинув і втік. Тепер росіянам доведеться звідти йти. І чим швидше вони, до речі, це зроблять, тим більше життів залишать”, – наголосив Світан.

За його словами, в окупантів єдиний спосіб – відійти за Попасну. Там через височину хоч якось можна тримати оборону.

“Росіян цього літа чекає не лише вихід з Бахмута, а й вихід із Соледару, і, думаю, вихід аж на Попасну усього цього угрупування Соледарсько-Бахмутського”, – підсумував Роман Світан.

Зазначимо, ЗСУ просуваються відразу на декількох ділянках фронту. На півдні військам рухатися складно, оскільки окупанти Росії там все замінували, але наступ йде впевнено. Ворог використовує міномети, артилерію, авіацію і дрони в спробі зупинити атаки української армії.

Про це заявила заступниця міністра оборони Ганна Маляр.

В ефірі всеукраїнського телемарафону вона розповіла про те, що ЗСУ наступають на декількох ділянках фронту. Однак і ворог також веде наступальні дії на деяких напрямках.

“Тобто на сьогоднішній день ми знаходимося і в наступі, і в обороні. Просто на різних напрямках. Йде дуже серйозне протистояння”, – пояснила ситуацію Маляр.

За словами заступниці голови Міноборони, російські окупаційні підрозділи стали більше застосовувати міномети, артилерію, авіацію і дрони, щоб спробувати зупинити наступ армії України.

За словами Ганни Маляр, на півдні українського просування ускладнюється через заміновані території, які залишили окупанти. Проте, вона підкреслила, що сили оборони України продовжують наступати наполегливо.

Також Ганна Маляр зазначила, що в останні два дні не було зафіксовано просування окупаційної армії РФ на напрямку Бахмута.

Додамо, за останню добу Третя штурмова бригада відкинула ворога з територій обсягом 1.8 км вздовж фронтової лінії, та на 1.2 км у глибину фронту. 

Внаслідок наступальних дій 2-го штурмового батальйону, значних втрат зазнали підрозділи 57-ї бригади рф та загони тюремників «шторм z»: близько 30 «двохсотих»; та 40 «трьохсотих» росіян. 

Також ліквідовано склади з російським БК, техніку, зокрема ББМ, танки та артилерію противника. 

Так, сили ворога майже повністю відкинуто за канал, де ще нещодавно були розташовані позиції окупантів.

Нагадаємо, заступниця міністра оборони Ганна Маляр заявила, що відомство повідомляє про звільнення ЗСУ територій тільки в потрібний для цього час. Як тільки українські війська закріплюються в населеному пункті, з’являється публічна інформація. Щоб допомогти військовим, треба дотримуватися тиші.