Вступ України до НАТО зміцнить потужність його східного крила, однак Альянс має сам у цьому впевнитися.

Про це сказав Президент Володимир Зеленський в інтерв’ю канадським телеканалам CTV та CBC, передає Укрінформ.

“Якщо ми говоримо про потужне східне крило Альянсу – тільки з Україною. Але НАТО має бути в цьому впевнений”, – сказав глава держави.

За його словами, країни-члени НАТО мають зважити на геополітичну ситуацію та висновувати, чи загрожує щось країнам світу.

“російське керівництво загрожує сьогодні не Україні, бо це папірці – чи є Україна членом НАТО, чи ні. Але насправді має відчувати, геополітично, чи загрожує щось країнам світу. Люди обирають не життя в НАТО, а просто життя – гарантоване, безпечне, і в Альянсі вони це відчувають”, – зазначив Президент.

Він також зауважив, що у разі, якщо Україна не вистоїть у війні з рф, наступними російської агресії зазнають країни-члени НАТО.

Як повідомлялося, дев’ять європейських країн НАТО заявили про підтримку вступу України в Альянс, зокрема Чехія, Естонія, Латвія, Литва, Північна Македонія, Польща, Румунія, Чорногорія та Словаччина.

Окрім цього, міністр оборони Олексій Резніков і Секретар РНБО України Олексій Данілов презентували перші результати впровадження логістичної програми LOGFAS послам та аташе з питань оборони країн-партнерів.

«Ми підвищуємо взаємосумісність з Північноатлантичним альянсом на рівні стандартів і процедур. Мій вислів про те, що Україна вже де-факто стала членом НАТО – це не перебільшення. І ми будемо наполегливо рухатись далі», – заявив Резніков.