У ситуації затяжної війни військ РФ вистачило тільки на три місяці. За 35 діб окупанти змогли просунутися лише на 10 кілометрів у напрямку Бахмута Донецької області. Російські підрозділи деградують і несуть величезні втрати. Другий фронт вони відкрити не можуть. Армія України у той же час посилюється – накопичує західну зброю і навчає своїх військових за кордоном. Нарощуються сили для вогневих ударів по противнику.

Росіяни, очевидно, розраховували на швидкий бліцкриг, який провалився. У ситуації затяжної війни військ РФ вистачило тільки на три місяці. Окупанти не можуть досягти серйозного просування навіть на Донбасі і несуть великі втрати.

“Ось уже в травні темпи наступу почали падати, сьогодні РФ – можна впевнено сказати – топчеться на місці… За місяць лінія фронту практично не змінилася”, – заявив військовий експерт Олег Жданов у ефірі телемарафону Freedom.

За 35 діб окупанти змогли просунутися лише на 10 кілометрів у напрямку Бахмута Донецької області.

Зараз Росія починає поступово деградувати в якості піхоти (у них величезна проблема з навченістю піхоти). У якості надходження техніки, знятої з довгострокового зберігання.

“У якості системи військового управління: вони несуть величезні втрати, ланка молодших командирів (взвод, рота) – там практично кадрового складу вже не залишилося. Там керують в основному призначені з числа найкмітливіших, досвідчених бійців. Йде повна деградація армії, нездатність економіки Росії сьогодні забезпечити цю армію в повному обсязі, хоча б в рамках потреб”, – пояснив ситуацію експерт.

За його словами, окупанти не можуть відкрити другий фронт. Навіть якщо їм вдасться підтягнути резерви з Росії, ситуація зміниться хіба що тільки на одному з напрямків.

Україна ж, навпаки, посилюється і нарощує свій вогневий потенціал.Ми набираємо західне озброєння, навчаємо особовий склад на Заході новим методикам ведення війни. У нас йде нарощування сил за вогневим ураженням противника.

Так, українські військові завдали загарбникам вогневого ураження та змусили тікати на Слов’янському напрямку, – повідомляє Генштаб ЗСУ.

На Сіверському напрямку противник продовжує утримувати окремі підрозділи Західного військового округу в прикордонних районах Брянської і Курської областей з метою демонстрації присутності та сковування дій підрозділів Сил оборони.

На Слобожанському напрямку ворог веде бойові дії з метою утримання зайнятих раніше рубежів.

На Донецькому напрямку противник продовжує ведення активних дій на Бахмутському та Авдіївському напрямках.

На Краматорському напрямку здійснював обстріли із ствольної та реактивної артилерії в районах Сіверська, Закітного та Роздолівки. Вів повітряну розвідку БпЛА поблизу Званівки та Райгородка.

На Бахмутському напрямку зафіксовано обстріли в районах населених пунктів Бахмут, Соледар, Зайцеве та Білогорівка. Противник вів наступальні бої у напрямках Бахмутського та Кодеми. Успіху не мав.

На Авдіївському напрямку ворог здійснював обстріли із артилерії різних типів біля Марʼїнки, Пісків, Нетайлового, Красногорівки та Залізного. Завдав авіаудару неподалік Невельського. Вів наступальні бої у напрямку населених пунктів Піски і Невельське. Успіху не мав.

На Новопавлівському напрямку зазнали вогневого впливу райони Костянтинівки та Вугледара.

На Запорізькому напрямку ворог здійснював обстріли із різнокаліберної артилерії в районах населених пунктів Малі Щербаки, Шевченко, Залізничне, Червоне, Времівка, Ольгівське та Орестопіль. Завдав авіаційних поблизу Ольгівського та Новополя. Вів повітряну розвідку БпЛА біля Щербаків, Степового та Василівки.

На Південнобузькому напрямку противник продовжує зосереджувати зусилля на утриманні зайнятих районів та сковуванні дій Сил оборони.