Ситуація з переходом з рук в руки окремих населених пунктів на різних ділянках фронту спостерігається протягом багатьох тижнів. Таке можна спостерігати, в тому числі, в Херсонській області, більша частина якої тимчасово контролюється російськими окупантами.

Про це розповів “Обозревателю” співдиректор програм зовнішньої політики, координатор міжнародних проектів Центру Разумкова, військовий експерт Олексій Мельник.

“Є успішний контрнаступ, але немає можливості закріпитися. Тому, якщо ми дивимося на якісь повідомлення про те, що сталося за минулу добу, потрібно дочекатися, чи надійно там можна буде закріпитися”, – зазначив він.

Говорячи про звільнення Херсонської області, експерт наголосив, що воно буде відбуватися не за тією тактикою, яку застосовували росіяни під час окупації регіону.

“Мова йде про здатність відрізання цілого угруповання, яке зараз знаходиться на правому березі Дніпра, від поставок, і їх розгром, або якимось чином дати їм можливість покинути цю територію обмеженими шляхами”, – пояснив Мельник.

Напередодні херсонців закликали не підходити до мостів, тому що без їх знищення область не звільнити. Про це у Facebook написав перший заступник голови Херсонської обласної ради Юрій Соболевський.

За словами Соболевського, розуміючи, що Збройні сили України не дадуть скористуватися стаціонарними мостами, російські війська продовжують прискореними темпами зводити альтернативні конструкції для переправи особового складу та підвезення боєприпасів. Він зазначив, що будь-який міст у Херсонській області сьогодні – це об’єкт критичної інфраструктури, який окупанти використовують у військових цілях.