Російські війська готуються до чергового “жесту доброї волі” на захопленій частині Херсонщини, облаштовуючи там оборонні рубежі та мінуючи все узбережжя на лівому березі. 

Про це керівниця Об’єднаного координаційного пресцентру Сил оборони півдня Наталія Гуменюк повідомила у ефірі телемарафону “Єдині новини”.

Так, українські військові фіксують активну оборонну діяльність ворога на лівому березі Херсонщини.

“Вони дійсно зайняті інженерним облаштуванням рубежів – і першого, і другого, і третього, і намагаються мінувати ділянки, які можуть бути для них десантно-небезпечними”, – розповіла Гуменюк.

Вона додала, що противник намагається вкрити замінованими площами майже все узбережжя.

“Це, як вже кажуть херсонці на правому березі, народна прикмета – вони точно готуються до чергового “жесту”. Тому що вони спакували намародерене майно, повідправляли, запаслися цивільним одягом і зараз проводять такі дії, це однозначно свідчить про те, що вони готуються”, – пояснила представниця Сил оборони півдня.

Жест доброї волі агресорам дійсно зробити набагато логічніше, адже їхні втрати просто вражають.

Так російський спецназ, зокрема десантники, які намагалися атакувати Київ у перші дні повномасштабного вторгнення РФ в Україну, зазнали великих втрат — до 95% особового складу. Деталями поділився військовий експерт, полковник запасу СБУ Михайло Притула.

“Спецназу там кілька військових частин. Це десантники, які намагалися атакувати Київ у перші дні та які зазнали досить великих втрат. За різними оцінками, від 90 до 95% усього російського спецназу було знищено в Україні. Тобто це люди, яких навчали багато років — від 5 до 10 років їх навчали для того, щоб вони могли ефективно виконувати свої бойові завдання. І, як правило, спецназ використовується для того, щоб діяти приховано, діяти для виконання спеціальних саме завдань… З усім тим, російське командування пустило спецназ саме діяти як піхоту, але з відповідним результатом. Тобто спецназ був просто знищений весь, той, який прийшов в Україну. Ось те, що сталося насправді, це велика трагедія для російської армії”, — сказав експерт , в ефірі телеканалу FREEДОМ 

Він зазначив, що російська окупаційна армія створила величезну кількість окопів, оборонних споруд, які зараз стоять порожні. Притула прогнозує, що найближчим часом у росармію почнуть призивати колишніх десантників і танкістів, у яких уже є якийсь досвід.

За інформацією експерта, величезних втрат в Україні зазнає і приватна військова компанія (ПВК) “Вагнер”.

“Ті тактики, які вони застосовують, це тактика просто закидання українських окопів “м’ясом”, штурмувати “м’ясом”, то вона призводить до втрат “вагнерівців” до 95%, знову ж таки. Відповідно, ті люди, які були рекрутовані на зонах, вони здебільшого загинули”, — сказав Притула.

Він розповів, що “вагнерівці” йдуть на штурм українських позицій хвилями. Перші з тих, хто йде в атаку, несуть на собі максимум боєкомплекту, а наступні хвилі у вже вбитих забирають боєкомплект і йдуть далі.

“Вони доходять практично до українських позицій, але водночас гине 95% усього підрозділу… 27 осіб із 30 було вбито під час спроби штурму всього-на-всього однієї української позиції, на якій перебували лише троє людей, там був артилерійський пост спостереження”, — розповів Притула.

Нагадаємо, аналітики американського Інституту вивчення війни повідомили, що російські війська перегруповуються на півдніУкраїни. Загарбники побоюються контрнаступу ЗСУ та готуються оборонятися: будують укріплення та оборонні рубежі на Херсонщині та Запоріжжі.