За інформацією народного депутата Сергія Лещенка, президент України Петро Порошенко зняв санкції з Молдавського металургійного заводу, який контролює близький до президента РФ Володимира Путіна російський мільярдер Алішер Усманов.

Про це Лещенко 8 квітня написав в блозі на "Українській правді".

"Петро Порошенко придумав рамку на другий тур виборів:" або я збережу владу, або Путін візьме реванш ". Свою стратегію Порошенко будує на страху, який повинен паралізувати виборця. Все так, тільки Порошенко сам особисто сприяє членам сім'ї Путіна. У березні, за кілька днів до виборів, Петро Порошенко виключив зі списку санкцій України Молдовський металургійний завод, який знаходиться в місті Рибниця на території підконтрольного Москві Придністров'я", – пише депутат.

За інформацією Лещенка, цей завод контролює близький до президента РФ російський мільярдер Алішер Усманов.

"Усманов особисто близький до Путіна, дружина олігарха Ірина Вінер-Усманова – тренер з художньої гімнастики Аліни Кабаєвої, вона і її чоловік неодноразово нагороджувалися Путіним вищими нагородами РФ. І тепер нагородити Усманова вирішив і Порошенко, віддавши йому на відкуп українських металоломщиків ", – підкреслив Сергій Лещенко.

Він зазначив, що цей завод постачає метал в Росію, в тому числі для виконання оборонного замовлення. Після зняття санкцій підприємство буде скуповувати в Україні металобрухт на шкоду українським заводам, переконаний Лещенко.

За словами політика, Порошенко також пом'якшив санкції щодо компанії "Петер-сервіс", яку проект WikiLeaks викрив у співпраці з ФСБ і яка теж належить Усманову.

"Історія з Усмановим – тільки верхівка процесів, які йдуть вже не перший рік, і за риторикою" Геть від Москви "ховають стратегічне співробітництво діючої влади з оточенням Путіна", – заявив народний депутат.