Директор НАБУ Ситник вчора приїжджав до Вищої ради правосуддя, пише телеграм канал Зеландія, допис якого поширив екс-нардеп Ігор Мосійчук, в своєму телеграм каналі.

Отож, Ситник провів в ВСП більше години. Як повідомило джерело, розмова стосувалася справи суддів Окружного адмінсуду і йшла ця розмова на підвищених тонах, Ситник нервував.

Для нього важливо надавити на ВСП з метою отримання потрібного результату. У НАБУ серйозні проблеми з цією справою і саме ВСП може прийняти рішення про відсторонення суддів в разі, якщо таке подання надійде з прокуратури.

В даний час ВСП не підкоряється «соросятам» і Ситнику доводиться особисто їздити вирішувати важливі питання. Справа ОАСК важлива для НАБУ і стоячими за ними структурами тим, що контроль над судом може дати важелі впливу на кілька гілок влади – в ОАСК оскаржуються рішення Кабміну, ЦВК, Офіс генпрокурора та інших.

Наскільки успішним був для Ситника нинішній візит можна судити по тому, що, за нашою інформацією, його розмова з главою ВСП Овсієнко була записана, і там готують заяву в ДБР про втручання в свою діяльність.

Показово, що всі ці роки НАБУ заявляло про багатомільярдні втрати для бюджету, що нібито підтверджувалось висновками експертизи. Тепер з’ясувалось, що таких висновків у НАБУ ніби ніколи і не було. І це лише один з багатьох прикладів, коли гучні заяви Артема Ситника виявляються, м’яко кажучи, відвертою неправдою.

Схоже, що робити гучні неправдиві заяви є свідомою тактикою директора НАБУ – адже між заявою і її спростуванням через неповороткість слідства проходять роки, мало хто згадає, що і коли він говорив. Але директор НАБУ є посадовою особою, керівником головного антикорупційного органу з мільярдним щорічним бюджетом на його утримання і рано чи пізно “гамбурзький рахунок” має бути підведено. Ефективність роботи “антикорупціонера” на “довгій дистанції” тривалістю в 5 років врешті треба оцінити не тільки за заявами Ситника, а й за їх спростуванням і реальною ефективністю роботи НАБУ.

Артем Ситник заявляв в кількох інтерв’ю, що ділянка землі в окупованому Криму (ділянка Б-65 у садовому товаристві “Міраж” в Нахімовському районі Севастополя), зазначена в декларації за 2015-2019 роки, дійсно належить його дружині. Однак заперечив будь-які подальші дії з її відчуження: “Останні юридично значимі дії були здійснені моєю дружиною ще в січні 2015 року – було надане доручення її знайомим з метою розпорядження цією ділянкою, і я також надавав тоді згоду, що не заперечую проти відчуження. Це всі дії, які були вчинені тоді”.

Однак є документальні підтвердження, ця земельна ділянка була продана у 2017 році і були сплачені податки до бюджету РФ. Це відбулось після того, як 1 серпня 2017 року Ситник Ганна Миколаївна стала власницею земельної ділянки площею 0,0416 га в Севастополі. Факт подальшого продажу підтверджують виписки з російських реєстрів, договір купівлі-продажу та інші документи. Цю ділянку дружина Ситника оформила на своє ім’я відповідно до норм російського законодавства. Ділянка була продана за 900 тисяч російських рублів. Головний свідок у справі корупцію Ситника Микола Надейко розповідав в інтерв’ю, як зустрічав на прохання директора НАБУ людей з грошима з окупованого Криму. Ці люди привезли гроші за продану ділянку, ночували у Ситника, і він відвозив їх до аеропорту.

То що ж є правдивою інформацією, а що брехнею – заяви Ситника і подані декларації, чи документи про операції з землею в окупованому Криму? – пишуть журналісти депо ЮА.