Папі Римському Франциску невідомо про зустріч Володимира Зеленського та Володимира Путіна. Проте він готовий виступити посередником у цих переговорах. Повідомляє італійське видання La Reppublica.

Адже Папа Римський усіляко підтримує мирні процеси. Про це заявив кардинал Леонардо Сандрі, дипломат Ватикану.

Він підкреслив, що Папа Франциск міг би долучитися до зустрічі Зеленського і Путіна. Адже вже робив це в інших схожих випадках, аби допомогти примиренню.

Кардинал, зокрема, навів приклад зустрічі Папи Франциска з Аль-Сістані. Історична зустріч: Папа Римський провів перемовини з лідером шиїтів Іраку Це – найвищий іракський мусульманський священнослужитель.

“Загалом, коли просять допомоги у сприянні миру та примиренню, Святий Престол не відступає ніколи”, – наголосив Сандрі.

У Ватикані заявили, що Конгрегація не знає про зустріч президентів України та Росії. Проте там вірять, що посередництво Святого Престолу може відбутися у рамках роботи мінської групи.

Зазначимо, що російський журналіст Сакєн Аймурзаєв в ефірі програми “Що це було?” висловив припущення, що Путін відстоюватиме свою позицію. Папа Римський не вплине на нього, попри всю повагу.

“Папа Римський не зможе нічим переконати Путіна. У нього немає ніяких дивізій. Єдине, більшість говорить, що Путін його поважає, як і будь-яку людину, залучену до надприродної влади. Путін би сам хотів володіти такою владою, але у нього її настільки немає”, – сказав журналіст.

Водночас він зауважив, що психологія Путіна є досить незвичною.

“Він запізнювався більше ніж на годину на зустріч і до Королеви Єлизавети, і до Папи Римського. Якщо він запізнюється до нього, то чи буде він його слухати – це питання”, – наголосив Аймурзаєв.

Також він додав, що Папа Римський дуже добре інформований про ситуацію на Донбасі. Він чудово знає про все, що відбувається в Криму. Один з тих, хто його інформує – Святослав Шевчук, глава Української греко-католицької церкви.

“У них дуже близькі та дружні стосунки, вони спілкуються. У церкви є чудові канали інформації і я б не хвилювався за те, що Папа мало знає і його можуть втягти у концепцію Путіна”, – підсумував він.

Журналіст згадав ситуацію, коли Папа Римський у 2019 році впав до ніг лідерів Південного Судану, закликаючи припинити війну.

Журналіст сумнівається, що під час зустрічі Путіна з Зеленським станеться схожа ситуація.

“Якщо буде зустріч у Ватикані, я не впевнений, що буде така картина і чи взагалі нам щось покажуть”, – зауважив Аймурзаєв.

У свою чергу Глава фракції “Слуга народу” переконаний, що Ватикан – “це святе місце, яке налаштоване на досягнення мирних домовленостей”. Він впевнений, що краще цієї країни і Швейцарії складно щось знайти, оскільки вони всі світові війни пройшли в статусі нейтралітету.

“Якщо Путін decision maker, людина яка приймає рішення з цих питань, необхідно з ним говорити. У будь-яких переговорах треба виходити на таку людину, оскільки вони завжди намагаються заховати цей факт через так звані “Л/ДНР”, які є фактично терористичними організаціями й немає сенсу з ними розмовляти”, – додав Арахамія.

Він також вважає, що зустріч повинні організувати вже в наступному місяці.