Українці, які заборгували за комунальні послуги будуть оштрафовані. Тепер, згідно нового закону, за прострочення виплат за платіжками, доведеться сплатити пеню. 

Про це говорить закон про житлово-комунальні послуги.

Нововведення стане чинним в 2019 році.  Розмір такого штрафу складе 0,01% за кожен день прострочення після 20 числа місяця.

За словами представників столичної влади, борги за комунальні послуги накопичує практично кожна десята квартира. Більше того, це стосується також і заможних жителів, навіть тих, хто мешкає у дорогих квартирах в центрі міста. А загальний борг населення зростає з кожним роком.

Популярне: Від 200 гривень і вище: Вже з 1 грудня на українців чекає нове подорожчанняЩоб дисциплінувати українців, депутати вигадали покарання. Таким чином передбачається введення пені в розмірі в 0,01%. Тобто, якщо заплатити за комуналку із запізненням на рік, розмір пені складе всього лише 3,65% від суми боргу. Сума не надто велика, проте якщо порахувати всіх боржників, до міський бюджет це трохи наповнить.

Штрафи – це поширена в Європі практика сьогодні. Там злісні неплатники не лише залишається без води, світла та опалення, але ще й платять величезні штрафи.

Варто враховувати, що несвоєчасна оплата призводить до проблем у всій сфері ЖКГ. Так, якщо не платити за гарячу воду, підприємство-постачальник не зможе розплатитися за використовуваний обсяг холодної води і газу. Підприємство, яке займається водопостачанням, не зможе вчасно заплатити за електроенергію.‡агрузка...