Міністерство фінансів України відновило верифікацію виплат громадянам соціальної допомоги. Про це повідомляє "Хвиля".

У міністерстві також додали, що подібні дії стали можливими лише завдяки внесеним змінам до Бюджетного кодексу, які і дозволили отримання персональних данних при моніторингу отримувачів державної допомоги.

Проте тут вже Мінфін додав, що від 11 жовтня не отримував жодної інформації про отримувачів субсидії через рішення Конституційного суду. Більше того у міністерстві вже встигли порахувати, що шкода від такої дії сягнула понад 150 мільйонів гривень.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

"За цей час ймовірні неправомірні виплати оцінюються в понад 171 млн грн", – підрахували в міністерстві.
Крім того варто відзначити, що з початку року Мінфін надав понад 7 мільйонів рекомендацій стосовно 6 млн одержувачів соціальної допомоги.

"Завдяки верифікації в 2017-2018 роках вдалося запобігти неефективне використання мінімум 14 млрд грн", – стверджують в міністерстві.

Разом з тим варто відзначити, що уже в січні наступного року запрацює монетизація субсидій, затверджена Урядом.
 
Що змінюється і як нарахують гроші у спірних ситуаціях розповіли у Мінсоцполітики.

"Щотижня близько 120-150 тисяч домогосподарств звертаються за оформленням субсидії. Почали отримувати перші платіжки з новими тарифами на газ, водопостачання, утримання житла, а тепер вони визначаються щодо потреби в отриманні житлових субсидій. Чисельність одержувачів зменшується. Якщо аналізувати кінець жовтня і початок листопада, то у нас доходило до 180 тисяч заявок на тиждень", – розповіли в Мінсоцполітики.

У зв'язку зі зловиживаннями доходи всіх членів сім’ї незалежно від того, де вони зареєстровані і де проживають, враховуються при призначенні субсидії.

"Провели експеримент: взяли найдорожче житло в столиці і порівняли, чи оформлені на нього субсидії. У багатоповерховому будинку, який здано в експлуатацію кілька років тому — один квадратний метр там коштує 70 тисяч гривень — у 15 мешканців є субсидія! Поїхали в це районне управління соцзахисту і декілька годин вивчали портрет одержувача субсидій в такому будинку. Як виявилося, в 80% випадків таку субсидію отримувала мати з дитиною за відсутності зареєстрованих інших членів домогосподарства або сім'ї. Коли почали вивчати ситуацію, виявилося, що чоловік цієї жінки зареєстрований за іншою адресою і це дозволяло їм отримувати житлову субсидію", – пояснили у міністерстві.