Британський військовий аналітик Майкл Кларк розповів, де можуть відбуватися наступні великі бої після звільнення ЗСУ Роботиного, котре розташоване на височині й було значно укріплене окупантами. Про це повідомляє Sky News.

Токмак — наступна велика мета ЗСУ, яка стане «великою битвою», вважає Кларк.

Після напружених боїв Збройні Сили України починають просуватися в бік Новопрокопівки. Після цього українські війська спробують узяти під свій контроль Очеретувате.

«Росіяни спробують відступити в сам Токмак, де буде наступна велика битва», — пояснив експерт.

«Якщо українці зможуть домогтися успіху, то наберуть хід, але якщо застрягнуть у Токмаку на два-три тижні, тоді може бути зовсім інша історія», — пояснив експерт.

Зазначається, що на повернення Роботиного пішло близько 10 днів, але для звільнення Новопрокопівки може знадобитися лише кілька днів.

«Українці зараз рухаються швидше. Раніше вони просувалися повільніше, тому що доводилося виходити з машин і брати окоп за окопом із росіянами, озброєними гранатами, РПГ та іншим», — зазначив експерт.

Він зазначив, що ЗС РФ контратакують і, судячи з усього, «виставляють усе на вітрину». Тож скоріш за все, у них не так багато резерву.

До того ж, стало відомо, що окупаційну владу міста Токмак Запорізької області починають евакуювати через наближення лінії фронту. Це відбувається через поступове просування Сил оборони України. Про це міський голова Мелітополя Іван Федоров повідомив у Telegram.

«Майже щоденна бавовна і звільнення населених пунктів на Мелітопольському напрямку перетворюють поки що окупований Токмак з прифронтового міста на цілком фронтове», — повідомив Федоров.

«Оборона ворога дає тріщину, тож перші щури біжать з тонучого «російського корабля». За повідомленнями мешканців, місцева окупаційна «влада» — на низькому старті, її перевозять в інше місто», — наголосив мер Мелітополя.

Водночас, за його словами, наразі невідомо, куди будуть тікати окупанти. Але ж і «глибокий тил» не рятує окупантів від бавовни.