Українських пацієнтів спантеличила новина про те, що громадян, які не підписали декларації зі своїми лікарями, МОЗ має намір вносити в особливі "червоні" спискі. Що ж означає, якщо в поліклініці вас взяли "на олівець" і чим це черевато, передає Корупція.Інфо
Основна відмінність тих, хто підписав декларації з доктором, від людей, у який до цього ще не дійшли руки, в фінансуванні. І вигідніше все-таки підписати угоду з сімейним лікарем.
Популярне: "Від 500 до 3685 гривень …": Українці вже днями зможуть отримати разову грошову допомогу
У МОЗ повідомили, що відповідно до Постанови КМУ «Про затвердження Порядку реалізації державних гарантій медичного обслуговування населення за програмою медичних гарантій для первинної медичної допомоги на 2018 рік» установи, що надають первинну медичну допомогу, законтрактовані Нацслужбою здоров'я, дійсно будуть отримувати фінансування за двома списками пацієнтів – так званими «зеленим» і «червоним» списками.
«Зелений» список – це пацієнти, які підписали декларації з лікарями установи.
З цього списку базовий тариф на пацієнта становитиме
370 грн на рік, а також на нього будуть накладатися вікові коефіцієнти.
У той же час буде оплачуватися і ведення пацієнтів з так
званого «червоного» списку. Він вираховується щомісяця по формулі:
ЧС = КО × (1-ЧЗ), де
ЧС – червоний список;
КО – кількість осіб, які за станом на 1 січня 2018 постійно проживали на території обслуговування відповідного державного або комунального закладу охорони здоров'я. Значення КО має бути зазначено в договорі про медичне обслуговування населення з відповідним надавачем медичних послуг;
ЧЗ – частина, яка дорівнює сумі пацієнтів, які подали декларації про вибір лікаря, який надає первинну медичну допомогу, за станом на 1 число відповідного місяця згідно з даними електронної системи охорони здоров'я, розділеної на загальну кількість населення України станом на 1 січня 2018 згідно з даними Державної служби статистики.
За кожного пацієнта з «червоного» списку заклад отримає тариф в 240 гривень в рік.
Установи "первинки", які не укладуть договори з НСЗУ, будуть продовжувати фінансуватися за субвенції до кінця 2018 року. Пацієнти, які не підписали декларації, можуть до кінця 2018 обслуговуватися у свого дільничного лікаря, їм буде надана допомога.