“Страна” дізналася подробиці вчорашньої історії зі спробою затримання колишнього першого заступника СБУ Дмитра Нескоромного за підозрою в підготовці замовного вбивства начальника головного управління внутрішньої безпеки СБУ Андрія Наумова.

Джерело в СБУ розповів “Страні”, що операція із затримання готувалася вже давно. У тому числі була встановлена ​​прослушка в машині Нескоромного. Однак днями в СБУ дізналися, що один із співробітників Служби попередив Нескромного про підготовку проти нього дій.

Тому його і вирішили брати відразу, поки він не виявив і не знищив прослушку в машині.

Також був затриманий і співробітник СБУ Андрій Расюк, який нібито також брав участь в підготовці замовленого вбивства. У нього вдома пройшов обшук.

При цьому обшук у Расюка і спроба вилучити машину у Нескоромного здійснювалися без рішення суду. Так як СБУшники дуже сильно поспішали.

При цьому, за даними наших джерел, зараз затриманий Расюк. А сам Нескоромний, за їхніми даними, нікуди не тікав і перебуває на волі на контакті зі своїми адвокатами, які намагаються “відбити” машину у СБУ. Хоча маячки по ньому дійсно скрізь стоять, щоб він не поїхав за кордон.

Джерела в СБУ не можуть сказати, наскільки інформація про підготовку Нескоромним замаху на Наумова відповідає дійсності, або мова йде про “підставу”.

“Нескромний був призначений свого часу першим замом по протекції Богдана. Так як Баканов не є професійним СБУшником, то передбачалося, що керувати Службою реально буде Нескромний. Але Богдан увійшов в клінч з Бакановим і, відповідно, відносини Нескоромного з главою СБУ теж сильно погіршилися . І після відставки Богдана незабаром “пішли” і Нескромного. При цьому чималу роль в його “мінусуванні” грав Наумов, який після відставки Нескоромного фактично і є реальним керівником СБУ. Вся кадрова політика знаходиться в його руках. Природно, що відносини у нього з Нескромним дуже погані. І постійно йшли між ними якісь “тьорки”, тому що Нескоромний намагався зберегти вплив на певні процеси. У той же час, з самим Бакановим Нескоромний нібито помирився і не так давно у них була зустріч “, – говорить джерело .

За його даними, найближчим часом один із співробітників СБУ може виступити із заявою про те, що звинувачення проти Нескоромного сфальсифіковані Наумовим.

“І якщо це дійсно станеться, то всю систему СБУ очікує дуже великий скандал і внутрішня війна. Тому що Наумов – ключова людина зараз з управління Службою”, – говорить “Страні” джерело.

Нагадаємо, вдень 22 січня біля бізнес-центру “IQ” в Києві був затриманий колишній перший заступник глави СБУ Дмитро Нескоромний. Однак після затримання він втік прямо в наручниках.

Колишнього СБУшника затримали за підозрою в передачі грошей за організацію замовного вбивства начальника головного управління внутрішньої безпеки СБУ Андрія Наумова. У зв’язку з втечею Нескоромного поставили маячки на державному кордоні.