США офіційно визнали дії російських окупантів на території України під час війни воєнним злочином. 

Відповідну оцінку діям російської армії уряд США дав на основі інформації з державних та розвідувальних джерел офіційно оцінює дії російсько-окупаційних сил в Україні як воєнні злочини.

Про це офіційно заявив Держсекретар США Ентоні Блінкена.

Він наголосив на тому, що оцінка США побудована на детальному зборі та на ретельному аналізі доступної інформації

“Ми бачили численні достовірні повідомлення про невибіркові атаки, спрямовані на цивільне населення, а також про інші звірства. Російські війська знищили багатоквартирні будинки, школи, лікарні, критично важливу інфраструктуру, цивільний транспорт, торгові центри та машини швидкої допомоги, в результаті чого тисячі невинних мирних жителів були вбиті або поранені”, ㅡ заявив політик.

На думку Блінкена армія РФ використовує на території України таку ж тактику дій, що і Чечні та Сирії, де вони посилили бомбардування міст, щоб зламати дух людей.

Станом на сьогодні Організація Об’єднаних Націй офіційно підтвердила понад 2500 жертв серед цивільного населення в Україні. Проте попри це у США визнають, що фактична кількість, ймовірно, є більшою.

“Сьогодні я можу оголосити, що, ґрунтуючись на наявній на цю мить інформації, уряд США вважає, що російські війська вчинили воєнні злочини в Україні”, – йдеться у заяві Блінкена.

Попри оцінку уряду Сполучених Штатів визнання провини за воєнні злочини має оголосити суд. На разі Уряд США продовжуватиме відстежувати повідомлення про злочини російських окупантів та за потреби ділитися зібраною інформацією з союзниками, партнерами та міжнародними установами та організаціями.

Офіційний представник Пентагону Джон Кірбі на брифінгу заявив, що відомство допоможе зібрати докази цих злочинів.

Про це повідомляє видання Reuters.

“Ми, безумовно, бачимо явні докази того, що російські війська вчиняють воєнні злочини, і ми допомагаємо у збиранні доказів цього”, – заявив Кірбі.

Зокрема він додав, що США збираються зробити свій внесок у процес з розслідування цих воєнних злочинів.

Слід зазначити, що 16 березня Міжнародний суд ООН у Гаазі ухвалив рішення про те, що Росія має припинити повномасштабну війну проти України.

Згідно з рішенням суду, до ухвалення остаточного рішення Росія має припинити «військові операції», що розпочалися на території України 24 лютого, та забезпечити, щоб будь-які регулярні чи нерегулярні підрозділи, які спрямовує чи підтримує Росія, а також інші організації та особи, які перебувають під контролем Росії, не вживали жодних заходів для продовження військових дій. 

Варто зазначити, що таке рішення підтримали 13 суддів та лише два виступили  — Росія і Китай.