Сполучені Штати підтримують зусилля України щодо притягнення до відповідальності людей, які беруть участь у підготовці замахів на керівництво держави під час війни та ведуть іншу шпигунську діяльність на користь Росії.

Про це сказав речник Держдепартаменту США Метью Міллер на прохання прокоментувати повідомлення про запобігання замаху на Президента України.

«Очевидно, ми спостерігаємо шпигунську та розвідувальну активність Росії в Україні впродовж певного часу», — зазначив представник Білого дому.

Він зауважив, що у Вашингтоні бачать повідомлення про потенційний замах на Президента Зеленського, однак у компетенції української сторони – коментувати деталі.

 «Ми повною мірою підтримуємо загальні зусилля України щодо притягнення людей до відповідальності за ці дії», — додав Міллер.

Росія кілька разів робила замахи на життя Володимира Зеленського, але всі вони провалилися через те, що російські спецслужби вміють краще блефувати, ніж виконувати конкретні завдання. Про це розповів колишній керівник кримінальної розвідки України Валерій Кур.

За словами Кура, нові спроби ліквідувати Зеленського робилися вже після того, як він став президентом і відмовився виконувати «Мінські угоди» в російській їх інтерпретації.

«Замах на Шефіра (першого помічника президента – ред.) було скоєно не просто так. На Зеленського було скоєно майже стільки замахів, скільки на Фіделя Кастро. А його намагалися вбити дуже велику кількість разів», – заявив ексрозвідник в інтерв’ю «24 каналу».

За словами Кура, всі замахи на Зеленського виявилися невдалими, тому що в цьому вся суть путінського режиму – скрізь спецслужби, але всі вони – блеф.

Безпосередньо в перші дні повномасштабного вторгнення в Україну завдання ліквідувати українського президента стояло перед загонами кадировців.

«І звичайна тероборона цих великих терористів, ці ДРГ зупинила», — заявив Кур.