На Львівщині планують створити першу в Україні систему електронного врядування.

Створення та реалізацію проекту електронного врядування у області обговорювали під час наради під головуванням очільника Львівщини Маркіяна Мальського 7 серпня. Про це повідомляє прес-служба Львівської облдержадміністрації.

У Львівській області планують впровадити низку е-послуг у сфері медицини, освіти, соціальній сфері, аналітиці діяльності керівництва, тощо.

“Такі впровадження сприяють комфорту мешканців нашої області, адже значно економлять час у вирішенні тих чи інших проблем”, – наголосив Маркіян Мальський.

Оскільки Дрогобич – місто, яке зібрало низку нагород в Україні щодо проектів електронної демократії та електронного врядування, про успіхи впровадження е-послуг для громадян розповів начальник відділу інформаційних технологій та аналізу Дрогобицької міської ради Станіслав Гайдер.“Це унікальна можливість залучити людей до самостійного керування та покращенням свого регіону. Такі інформаційно-комунікаційні технології – це чітка та налагоджена співпраця влади та громади. Люди можуть записатися на прийом до лікаря чи чиновника online. Або, наприклад, подати заяву на незаконне встановлення рекламного банера чи сітілайта, якщо такий раптом з’являється. Така комунікація дає змогу посадовцям набагато краще вивчати своє місто зсередини та формувати мости довіри з громадою”, – розповів Станіслав Гайдер.

Він також наголосив, що Дрогобич став одним із перших міст в Україні, яке впровадило процес підписання декларації між лікарем та пацієнтом онлайн. Окрім того, усі містяни можуть подавати свої проектні пропозиції щодо покращення Дрогобича, а згодом відстежувати втілення своїх ідей.

За підсумками наради Маркіян Мальський дав відповідні доручення.