Українці кинулися здавати путівки назад в турагентства, передає Корупція.Інфо

Популярне: “Зубожіння, всі ми помремо”: Український телеведучий висміяв Юлію Тимошенко, присвятивши їй пісню

Як розповіли туроператори, туристам просто не встигають зробити закордонні паспорти. Не рятує навіть передбачливість мандрівників: відмовляються навіть від турів, куплених за кілька місяців до поїздки,

Гроші не повертають

«Відмовних турів вистачає. Є й нещасні випадки, хвороби тощо. Але в основному, причина в невидачі паспортів. ВВІРи затримують паспорти до трьох місяців», – розповіла директор «Артанія тревел» Леся Ляшенко.

Збільшенняя кількості відмовників підтвердили нам і в інших турагентствах, зазначивши, що такий тренд намітився ще з травня, коли українці повірили в реальність безвізу. Але ситуація продовжує погіршуватися практично з кожним днем, кажуть оператори.

Нервозності додає також і те, що за тур, який не відбувся, туристам гроші ніхто не повертає.

«Агентства виставляють штраф в розмірі 100% вартості путівки, куди входять штрафи від готелю і авіакомпанії. Адже тур не відбувся не з вини оператора. Єдине, чим можуть допомогти турагентства, це знайти іншого покупця на відмовний тур, щоб відбити хоч частину вартості путівки», – зазначив у розмові з директор мережі «Поїхали з нами» Олег Кулик.

Найлегше домовитися не накладати санкції на туроператора з готелями Єгипту і Туреччини – там, зазвичай, підходять до проблеми з розумінням, проводять ануляцію безкоштовно і не штрафують. Але так відбувається далеко не в усіх напрямках. Наприклад, ті ж Емірати попросять 100% компенсації без докорів сумління.

До слова, по Туреччині та Єгипту відмов зараз найбільше, кажуть оператори, бо ці країни, як і раніше, входять до топ вподобань наших туристів. Але згорають навіть екзотичні тури, такі як Танзанія, Домінікана, Таїланд та ін.

«У цьому літньому сезоні були відмовні тури в Туреччину через вірус Коксакі. Щоб зняти з себе ризики, рекомендуємо нашим туристам користуватися страховкою від невиїзду. Вона убезпечить мандрівника від фінансових втрат у разі, якщо він не зможе вірушити в поїздку з поважних причин», – розповів виконавчий директор компанії Join UP! Дмитро Сіроухов.

Щоб уникнути неприємностей, деякі оператори навіть почали відмовляти туристам у продажу туру, якщо у тих на руках не було повного пакету документів.

«Оформляти поїздку без готових паспортів – дуже ризиковано. Ті, хто так робить, сильно ризикують не вкластися в терміни і нарватися на штрафи. Більшість компаній просто не починають оформляти документи без готових закордонних паспортів, а всі відмови і санкції найчастіше прописують відразу в договорах», – зазначив у розмові з UBR.ua голова Всеукраїнської асоціації туроператорів Ігор Голубаха.

Доходи на неприємності

Але є в цій ситуації і виграшна сторона – туристи з готовими біометричними паспортами можуть заощадити на поїздці до 50% вартості путівки, вгадавши з відповідним «відмовником». І чим ближчі дати вильоту, тим більший дисконт будуть пропонувати туроператори. Тож можна спробувати щастя і злітати в екзотичні країни за півціни.

«Заощадити можна вдвічі, якщо, звичайно, це дуже горить відмовний тур. Наприклад, тур коштує $1500 на момент купівлі. У разі відмови за 14 днів до поїздки, туристи втрачають 100%, тому іноді перепродують тур за $750. Але це швидше виняток, зазвичай дисконт близько 30-40%», – розповів UBR.ua менеджер турагентства «Кругоствітка» Яна Іванова.

І бажаючі на такі тури знаходяться частенько, кажуть оператори. За їхніми оцінками до половини українських туристів шукають спеціальні пропозиції: гарячі і тури-відмовники. Таким чином, перші покупці, в залежності від термінів відмови, втрачають від 15% (якщо повідомляють про відмову за 30 днів) і до 100% – якщо повідомили оператора менш ніж за тиждень.

Найлегше перепродати відмовний тур в високий сезон, коли за більшістю популярних напрямків все забито: немає ні квитків, ні місць в готелях. Але якщо дефіциту немає, сплавити відмовний тур буде вже на порядок складніше, кажуть оператори. Таким чином, гроші втрачають і мандрівники, і самі турагентства.