Громадянка України через пункт пропуску "Тиса" на українсько-угорському кордоні намагалася покинути територію країни з 11-річним сином, документи на вивезення якого виявилися підробленими. Про це повідомляє прес-центр Державної прикордонної служби.

Жінка надала співробітникам Держприкордонслужби дозвіл батька на вивезення дитини за кордон, виданий генконсульством України в Барселоні. Однак прикордонникам вдалося з'ясувати, що на момент видачі документа батько хлопчика перебував на території України і ніколи не виїжджав за її межі.

У Держприкордонслужбі нагадали, що для виїзду дитини за кордон тільки з одним з батьків необхідно мати нотаріально завірений дозвіл другого. Для оформлення такого документа слід звернутися до нотаріуса в Україні або ж, якщо батьки перебувають за кордоном, до консульських установ України.

Популярне: Яблучний Спас 19 серпня: Чого не варто робити в цей день, щоб не накликати на себе горе

Прикордонники повідомили поліцейським про ознаки кримінального порушення, передбаченого ст. 358 КК України "Підроблення документів, печаток, штампів та бланків, їх збут, використання підроблених документів".

Раніше на кордоні з Угорщиною, в пункті пропуску "Лужанка" Закарпатської області, затримали чоловіка, який намагався таємно вивезти з України п'ятирічну дівчинку. Дитина перебувала в салоні Volkswagen і була накрита ковдрою, а зверху лежала сумка з речами.

Не так давно на кордоні з Румунією прикордонники Чернівецького загону запобігли незаконному вивезенню з України двох неповнолітніх дітей.